28 Mart 2016

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Ücret İadesinde Kesinti!

İngiliz Kültür Tuzla şubesinde mayıs ayında başlayacak kurs için kayıt yaptırdım. 2+1 kampanyası kapsamında 2400 TL ücretle anlaştık. Ücreti mayısta ödeyebileceğim iletildiği halde, kayıt yapmışken 400 TL ön ödeme yaptım. Henüz kurs başlamadan, özel sebeplerden dolayı kaydımı sildirmek durumunda kaldım. Buna rağmen ücret iadesinin toplam tutar üzerinden %10 kesinti yapılarak sağlanacağı iletildi. Almadığım bir hizmete para ödemek ne kadar saçma! Bir de kurs henüz başlamadı bile! 400 TL'nin tamamının iade edilmesini talep ediyorum.

Hanife 1.536 Okunma

Cevaplar

  • Hanife30 Mart 2016

    5189281 numaralı şikayetime verdiğiniz yanıt üzerine bu şikayetimi iletmekteyim. Tuzla şubeniz çalışanı Sevim hanım sözleşme maddelerinden bahsetti ve sadece yapmış olduğum ödeme tutarı üzerinden %10luk kesintinin yapılabileceğine -en azından bunun için yardımcı olmaya çalışacağına- dair bilg verdi. Daha sonra merkezinizle görüştüğünde toplam ücret üzerinden kesinti yapılacağını iletti.Hiçbir hizmet almadığım halde bu kesintinin yapılması son derece saçma bir hak! En azından toplam bedel üzerinden değil, ödenen para üzerinden kesinti yapmak sizin inisiyatifinizde olmalı ve memnuniyet sağlamak adına bunu yapmalısınız diye düşünüyorum. Bu konuda yardım rica ediyorum.

  • Hanife28 Mart 2016

    Sözleşme maddelerinden bahsedildi, hiçbir hizmet almadığım halde bu kesintinin yapılması son derece saçma bir hak! En azından toplam bedel üzerinden değil, ödenen para üzerinden kesinti yapmak sizin insiyatifinizde olmalı ve memnuniyet sağlamak adına bunu yapmalısınız diye düşünüyorum. Bu konuda yardım rica ediyorum.

  • İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Temsilcisi28 Mart 2016

    Sayın Hanife CANBULUT; Konu ile ilgili olarak temsilciliğimiz ile görüşülmüş olup; Kayıt sildirme ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın Özel Kurumlara vermiş oduğu hak ile her ne sebeple olursa olsun kayıt sildiren öğrenci dersler başlamasa bile %10 kesinti yapabileler maddesi yer almaktadır. Konu ile ilgili olarak lütfen en kısa süre içeriside temsilciliğimiz ile irtibata geçmenizi ve sözleşme maddeleri gereğince kesintiler yapılcağı hakkında tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla İngiliz Kültür Genel Merkez

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön