13 Nisan 2019
#11840322

Sorumsuz Ve İlgisiz ING Bank

Türkiye'ye ilk geldiği günden beri müşterisi olduğum ING Bankın artık yetersiz ve çağ dışı kaldığını görüyorum. 02.02.2019'da ING Bank'ta bulunan hesabımdan, başka bir şehirde bulunan ve başka bir özel bankaya ait olan ATM 'den bilgim ve istemim dışında para çekildiğini öğrendim. Derhal müşteri hizmetlerini arayarak bildirimde bulundum. İlk mesai gününde (04.02.2019) banka şubeme gidip başvuru formunu ve şikayet formunu doldurarak kimlik ve banka kartlarımı ibraz ettim (talep No.: 1676136). Bankadan işlemlerin başlatılacağını ve birkaç gün içinde paramın iade edileceğini söylediler.


Yaklaşık 2,5 ay geçmiş olmasına rağmen hala param iade edilmedi. Bankayı ve müşteri hizmetlerini ne zaman arasam "işleminiz devam ediyor" yanıtından başka bir cevap alamıyorum. Bu süreçte banka ile onlarca kez telefon konuşması yapmak zorunda kaldım. Başvurumun 2 kez haberim olmadan iptal edildiğini öğrendim. Tekrar tekrar talep açtırdım.


Karşılaştığım sorun; bu yüzyılda bir bankadan beklenmeyecek düzeyde müşteriye saygısızlık, ilgisizlik ve sorumsuzluk örneğidir. Paramı güvende olduğuna inanarak bankaya yatırıyorum, ancak banka paramı koruyamıyor ve çaldırıyor... Paramı talep ettiğimde, bin bir sorun ve problem yaratıp beni oyalıyor ve iade etmiyor. Bankaya borcumuz olsa ve 2,5 ay geciksek acaba bize ne işlem yapardı?


Artık sabrım kalmadı. Bundan sonraki aşamada; ING Bank'taki tüm hesaplarımı kapatıp (emekli maaşı, fatura ödemeleri, vs...) başka bir Çağdaş bankaya geçeceğim ve Tüketici Mahkemesi'ne baş vurarak hakkımı arayacağım.

Mehmet Mehmet 749 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mehmet14 Ekim 2019

  14 Ekim 2019 tarihine geldik, ING Bank hala sorunumu çözmedi ve hiç ilgilenmiyor... Tv de hiç reklam vermesinler, çünkü çok kötü ve güvenilmez bir banka!. Bu şikayetimi okuyan vatandaşlara tavsiyem; paranızı ING bankasına yatırırken dikkat edin, hesabınızdan paranız çalınabilir ve banka hiç yardımcı olmaz ve ilgilenmez!.

 • Mehmet20 Mayıs 2019

  ING Bank Temsilcisine, 15 Nisan 2019 tarihinde "En kısa sürede bilgi vereceğinizi" belirtmiştiniz. 35 gün oldu hala bir bildirimde bulunmadınız. Bu süre, sizin için yeterince uzun değil mi?. Bankanıza bu problem için baş vuralı 3,5 ay oldu, hala bir çözüm bulamıyorsunuz. Hesabımdaki parayı iade etmenizi talep ediyorum!... Siz sorunumu çözene kadar her platformda hakkınızda şikayet etmeye devam edeceğim.!. Yazıklar olsun!...

 • Mehmet15 Nisan 2019

  ING Bank yetkilisine, Yazmış olduğunuz bu yazıya ne yazık ki hiç inanmıyorum ve güvenmiyorum. Bankanızı ve yetkililerinizi defalarca aradım ve saatlerce konuştum. Yazılı baş vurular ve şikayetlerde bulundum. Lütfen, banka kayıtlarınızı ve telefon kayıtlarınızı tekrar inceleyin. Artık sizi kamuoyuna şikayet ediyorum. Çözüm sağlamamakta ısrar ederseniz, son çare Tüketici Mahkemesi'ne baş vuracağım.

 • ING Temsilcisi15 Nisan 2019

  "Müşterimiz Sn MEHMET A. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz."

Ziyaretçi Yorumları