ING Bank Konut Kredisi Dosya Masrafı İadesi!

Bülent Bülent6 yıl önce

ING Bank AŞ. Genel Müdürlüğüne 06 Ocak 2014 aşağıda sunulan yazı ile başvurdum; Ve

İlgili bankadan 1321917 numaralı kredi kapsamında ödediğim kredi dosya masraflarına ait ödeme planları ile dekontlarını talep ettim. Ayrıca

"Yargıtay kararıyla; kredi-dosya masraflarının haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu tespit edildiğini ifade ettim.

Ayrıca; Kullanmış olduğum kredilere ilişkin olarak On yıl geriye dönük olarak kesilen masraf ücretlerinin toplamının ödeme tarihlerinden itibaren yasal faizi ile tarafıma iadesini talep ettim. Söz konusu yazımı; PTT'nin RR0255****1 numaralı taahhütlü posta alındısı ile gönderdim.

Bu güne kadar hiç bir talebime cevap verilmedi.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Bülent 6 yıl önce

INGBANK tarafından 04 Şubat 2013 tarihinde arandım ve talep ettiğim hesap dökümlerinin posta yoluyla gönderileceğini öğrendim. Elektronik posta olarak talep ettiğimi yinelememe rağmen yetkili posta yolu ile gönderildiğini söyledi; ayrıca bu site üzerinden yaptığım değerlendirmeyi gözden geçirmemi rica etti. Ben 1 aydan beri ilk defa muhatap alındığımı belirttim. Görüşmenin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hiç bir cevap ve posta alamadım. INGBANK oyalama ve bıktırma yöntemine ısrarla devam ediyor.

ING Logo ING 6 yıl önce

Sn Bülent K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 05/02/2014 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

profile-icon Bülent 6 yıl önce

İlave olarak şunu da arz emek isterim; Ben bu talebimi kendilerinin iletişim hatlarından elektronik posta yolu ile de yapmıştım. Hiç bir cevap vermedikleri gibi kendilerine böyle bir talebin geldiğini ilk defa sizin sayenizde kabullendiler

profile-icon Bülent 6 yıl önce

Efendim; Söz konusu bankadan 2 talebim oldu. İlki ve benim için önemlisi aynı kredi için başvurduğumda, yeniden yapılandırdığımda ve kapatırken alınan dosya masraflarının bir dökümünü e-mail olarak kendilerinden istedim. Krediyi kapattıkları için bu işlemleri kredi hesabımdan göremiyorum. Ayrıca söz konusu ödeme kalemlerini ilgili bankadaki hesabım üzerinden yaptım. Fakat geriye dönük hesap işlemlerinin sorgulanması 2 yıllık zaman ile sınırlandırıldığı için görülemiyor. Bu işlem kalemlerinin hepsinin bir dökümünü Tüketici Hakları Hakem Heyetine sunmak için istiyorum. Çünkü bankanın zaman geçirmek için uyguladığı unutturma ve vazgeçirme politikası samimi gelmiyor. Saygılarımla

ING Logo ING 6 yıl önce

Sn Bülent K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler