11 Kasım 2016
#6924420

ING Bank Findeks Puanlı Kredi Uygulamasındaki Tuhaflık!

Findeks puanını baz alarak bir kredi kampanyası başlatmanız mantıklı ve güzel. Tabii ki kredisini borcunu zamanında ödeyen insanlar ayrı tutulmalıdır. Ancak uygun kredi faizi olan %0,99'u sadece Findeks puanı 1900 üzerinden 1850 ve üstü olanlara uygulamanız kampanyanızı çok anlamsız kılıyor. Bu kadar anlamlı bir amacı, anlamsız bir sonuca ulaştırmanızı yanlış buluyorum. Hayatım boyunca yüklü krediler çekip Allah'a şükür hepsini zamanında ödedim. Ne kredi kartımı ne de faturamı bir gün geçirmişliğim yok. Aylık gelirim de şükür iyi. Tüm bunlara rağmen hangi kriterlere göre hesaplanıyor bilmiyorum ama benim puanım 1809 çıktı. Ve bana uygulayacağınız kredi %1,19. Yani benim gibi temiz kredi geçmişi olan, Findeks de "çok iyi" not alan bir müşteri bile yararlanamıyorsa bu kampanyadan kim yararlanabilir ki? Bu da sanki %0,99 kredi oranını sadece reklam amaçlı yapıyorsunuz imajı veriyor.

İbrahim İbrahim 362 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İbrahim20 Kasım 2016

    Üzerinden 10 gün geçmesine rağmen konu ile hiç ilgilenmediler bile. Sadece konu incelenecektir diye SMS aldım o kadar.

  • ING Temsilcisi14 Kasım 2016

    Müşterimiz Sn İbrahim B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimize konu hakkında SMS ile bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Temsilcisi11 Kasım 2016

    Müşterimiz Sn İbrahim B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları