02 Kasım 2016 #6835104

Zorunlu olmayan ama zorla yapılan Hayat Sigortasi

İng bank. Çeşme şubesinden tüketici kredisi kullandım. Ancak 38000 TL'lık krediye 48 ay için zorla 1422 TL gibi uçuk bir sigorta rakamı çıkartıldı. Aynı rakama farklı bankalar 44 yaş grubuna 510-550 TL gibi rakam çıkartmakta. Şube yetkilisi ekranda bu aşamayı geçmeden herhangi bir işlem yapılamadığını belirtti. Bu durum Tüketici Yasası'nın 5. maddesine aykırılık teşkil ediyor. Madde 'bir mal veya hizmetin bir başka mal veya hizmetin satışına şartlandırılamayacağını' açıkça hükme bağlamış. Buna rağmen maalesef ing bank bu uygulamayı sürdürmeye devam etmektedirler. Ve maalesef bu miktarı ödemeden krediyi çekemedim. İlgili banka ve sigorta şirketine dikkat edin. Ben ödedim bari sizler ödemeyin.

Yavuz 808 Okunma

Cevaplar

  • Yavuz'un Teşekkür Mesajı10 Kasım 2016

    Hatalı yapılan hayat sigortasını Iptal edip para iadesi yaptığınız için teşekkür ederim

  • ING Bank Temsilcisi09 Kasım 2016

    Müşterimiz Sn Yavuz G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden 09/11/2016 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi02 Kasım 2016

    Müşterimiz Sn Yavuz G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön