09 Eylül 2016

ING Bank Tüketici Kredisi Cayma Hakkı Kullanımı...

Samsung Metrogarden Bayi Avrupa Elektronik Ltd. Şti 28.08.2016 tarihinde ING Bank tüketici kredisiyle tarafıma Samsung Note 7 marka telefon satmıştır. Samsung dünya çapında telefonları toplattığından telefon teslim edilemediğinden kendilerine dönülerek bu alımla ilgili tüketici kredisinden cayma hakkım hatırlatılmıştır. Günlerce oyaladıktan sonra ING Bank ile görüştüklerini ifade eden şirket ING Bank'ın hiçbir işlem yapamayacağını, cayma hakkı yerine ilgili bedelin ING Bank hesabıma gönderileceği ve masrafsız olarak kredinin kapatılacağı belirtilmiştir. Bu süreçte ING Bank'tan tarafıma herhangi bir dönüş olmadığı gibi cayma hakkı süremin geçmesi için de tüm taraflar elinden geleni yapmaktadır. Yasal hakkımı kullanarak tüketici kredisinin masraf-komisyon alınmaksızın kapatılması talebime karşılık hiçbir şekilde ulaşılamayan ING Bank umarım bu şekilde ulaşır.

Umut 291 Okunma

Cevaplar

  • Umut27 Eylül 2016

    Normal şartlarda krediden cayma esnasında herhangi bir faix komisyon alınmaması gerekir. Kanuni bir haktır ancak benden cayma faizi alındı. Buna rağmen hızlı çözüm nedeniyle sesimi çıkarmadım.

  • ING Bank Temsilcisi09 Eylül 2016

    Müşterimiz Sn Umut Ü. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden 09/09/2016 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi09 Eylül 2016

    Müşterimiz Sn Umut Ü. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön