11 Mayıs 2013 #1792008

ING Bank Pasif Hesaplarım İçin Her Ay 50 TL Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

ING BANK’ta maaş hesabım vardı ve Taşıt Kredisi kullanmıştım. İş değiştirince banka ayda 6 TL Hesap İş Ücr kesmeye başladı. Ancak 5. 3. 2013’te 50 TL ve 3. 5. 2013’te 50 TL ol. üzere top. 100 TL Hesap İşl Ücr kesildiğini öğrendim. Müş Hiz’den E. Hanım Pasif hesaplarım için geriye dönük Hesap İşl Ücr kesildiğini söyledi.


Azade Şb’den D. Hanım sonraki ayda geçmişe yönelik 38 TL daha kesileceğini, kredi bitinceye kadar da Hsp İşl Ücr kesileceğini söyledi. Bankanın pasif hesaplar için geç. yönelik İşl Ücr alması, kredi için hesap açmak zorunda bırakması hukuka ve iş ahlakına aykırıdır. Kesilen paranın tarafıma iadesini, yapılacak kesintilerin iptalini, kredi için hesap açmak zorunda bırakılmamayı istemekteyim.

Çetin 178 Okunma

Cevaplar

  • Çetin06 Haziran 2013

    20/05/2013 tarihinde beni arayan banka yetkilisi, yapılan kesintilerin hukuki olduğunu ve hiçbir şekilde iade etmeyeceklerini belirtmişlerdir. Bunun üzerine, ben de kendilerini "Türkiye Bankalar Birliği Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti" ne ve "Kaymakamlık - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti" ne şikayet ettim. Ayrıca gerekli diğer hukuki yollara da başvuracağımı bildiririm.

  • ING Bank Temsilcisi20 Mayıs 2013

    Sn Çetin S. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 20/05/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi11 Mayıs 2013

    Sn Çetin S. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön