09 Nisan 2013

ING Bank "Kullanılabilir Bakiye" Yanıltmacası!

İnternet şubesinden işlem yaparken "Kullanılabilir bakiye" diye adlandırılan miktar kişinin hesabında olan para artı bankanın size vermeye hazır olduğu kredi miktarını içeriyor. Yani ona bakarak ne kadar paranız olduğunu anlamıyorsunuz, gerçekte olandan daha fazlası var diye düşünüp istemeden kredi kullanabiliyorsunuz. Bununla ilgili ne bir uyarı çıkıyor ne de başka bir bilgi mesajı. Bir bakmışsınız kredi kullanmışsınız, onun faizleriyle uğraşıyorsunuz. Daha dün başıma geldi, bugün ödeyip kapatmaya çalışıyorum. Aynı şekilde bankanın bankamatiklerinde bir uygulama vardı, bu yüzden insanlar istemeden fazla para çekiyorlardı.

Muzaffer 202 Okunma

Cevaplar

  • Muzaffer19 Nisan 2013

    Son durum: ING bankasindan bir temsilci aradi (yanlis hatirlamiyor isem Merve Hn), yapabilecekleri birsey olup olmadigini sordu. Internet sitelerinin tasariminin beni oldugu gibi diger musterileri de yaniltabilecegini soyledim. Bu sistemler tasarlanirken mumkun mertebe bankalarin cikarlari dogrultusunda kararlar aliniyor. Bunun da benzer bir durum oldugunu dusundugumu soyledim. Gerekli birimlere iletegini soyledi. Ilgisine tesekkur ederim, umarim banka olarak da musterilerine saygi gostermeyi ogrenirler.

  • ING Bank Temsilcisi11 Nisan 2013

    Sn Muzaffer O. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 11/04/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi09 Nisan 2013

    Sn Muzaffer O. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön