16 Ocak 2015
Yorum Yap
#2981810

ING Bank Kredi Kartı Harcamasının Ertelenmesi Sözüne Rağmen Ertelenmedi

ING Bank A.Ş 34***23 numaralı müşterisiyim. Aralık ayı içerisinde cep telefonuma gelen mesajda 14 Aralık 2014 tarihine kadar harcama yapılması halinde ödemenin 3 ay erteleneceği bildirilmiştir. Banka ile yapılan görüşmede hangi harcamaların geçerli olduğu sorulmuş ve kampanya teyit edilmiştir.


Bunun üzerine kampanyaya katılmak için mesajda bildirildiği üzere onay mesajı 12/12/2014 tarihinde gönderilmiş ve aynı gün kampanya dahilinde olan hastane harcaması yapılmıştır. Ancak ilk gelen ekstrede harcamanın ertelenmediği görülmüştür. Banka gerekli açıklamaları tam olarak yapmadan tüketicileri hataya düşürmekte ve dürüst davranmamaktadır. Bu nedenle bu bankadan şikayetçiyim, bilgilerinize sunarım.

Bahri 1.638 Okunma

Cevaplar

 • Bahri30 Ocak 2015

  Her ne kadar banak yukarıdaki cevabında şikayetler için telefon numarası vermiş ise de gerek telefon ile gerekse şubeye gidilerek sorun çözülememiş bu site sayesinde kısmen çözüme kavuşmuş bulunmakta olup bilgilerinize sunarım.

 • Bahri30 Ocak 2015

  Kredi kartı ile erteleme sözü verilen tutar banka tarafından kredi kartına iade edileceği tarafıma bildirilmiştir. Ancak zaten mevcut kredi kartı borcu bankadaki kredili hesaptan (destek hesap) ödenmiştir. Yani kredi kartı borcu başka bir borç ile kapatılmıştır. Bu işleminde düzeltilmesi istenildiği halde düzeltilmemiştir. Kredi kartı borcunu ödemek yerine destek hesap borcunu ödemek zorunda kaldım, yani değişen bir şey olmadı. Oysa ki hatalı bir işlem yapıldığı takdirde bu işleme bağlı olan diğer tüm işlemlerin iptal edilmesi mantık gereğidir. Bu nedenlerle destek hesabındaki borcumun silinmesi ve kredi kartı borcumun söylendiği gibi üzere 3 ay sonrasına ertelenmesini talep etmekteyim. Gereğini rica ederim. 30/01/2015

 • ING Bank Temsilcisi20 Ocak 2015

  Müşterimiz Sn Bahri B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden 20/01/2015 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • ING Bank Temsilcisi16 Ocak 2015

  Müşterimiz Sn Bahri B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler