09 Eylül 2013 #2000754

ING Bank Kredi Kartı Harcama İtirazı!

Yaklaşık 3 ay önce ING Bank'a yurtdışı bazı harcamalar için harcama itirazında bulundum. Bu tür itirazlarda bankanın kendi kuralları değil visa ve mastercad ın tabi olduğu uluslararası chargeback kuralları uygulanır. Bu kuralda da derki alıcı ürünü aldığını unutmuş bile olabilir. Bunu satıcı fatura satış fişi kargo teslim fişi gibi vs belgelerle kanıtlamak zorunda. Eğer 45 gün içinde bu belgeleri sunmazsa parayı iade eder der ve bana ancak itirazımı bu belgeleri sunarak red verebilirler herhangi bir belge almadım. Dün müşteri hizmetlerini aradığımda itirazımın red olduğu ve mektup gönderildiği söylendi satış sözleşmesi olmadığı için dendi, satıcı kanıtlamak zorundadır alıcı değil sattığı ürünü.

Deniz 270 Okunma

Cevaplar

 • ING Bank Temsilcisi18 Eylül 2013

  Sn Deniz K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Deniz17 Eylül 2013

  herhangi bir sonuç alamadım cevap gene aynı red edildigini söylüyorlar ozaman red nedenini yazılı istiyorum dava açıcam 31 temmuzda gönderilmiş ama nedense daha elime gecmiyo tekrar mailime istiyorum her hangi bir bilgi gönderilmiyor bırakın sorunu çözmeyi bilgi alma özgürlügünüz kısıtlanıyor en azından red belgesini alsam dava açıcam

 • Deniz09 Eylül 2013

  diger bir banka aynı siteden yapılan itirazıma dair chargeback kurallarına uyarak iade yapıyor ama siz yapmıyorsunuz alışveriş sözleşmesi gibi sudan bahaneler sunuyorsunuz iyi müşteri kötü müşteri ayırımı yapılıyor kurallar bütün bankalar için gecerlidir herbankanın kişisel uygulama hakkı yoktur

 • ING Bank Temsilcisi09 Eylül 2013

  Sn Deniz K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön