24 Ağustos 2013 #1974469

ING Bank Kesintilerin İadesini İstiyorum!

ING Bank'tan kullandığım dosya, ekspertiz, ipotek fek, ipotek ve yapılandırma masraflarına ait tüketici hakem heyetinin kararına rağmen mersin merkez şubesine paranın iadesi için başvurmama rağmen bana olumsuz cevap verildi.


Şimdi mecburen tüketici mahkemesine başvuracağım. sonuçta kazandığım bir karar var ama neden iade edilmiyor anlamadım. Yani mahkemede süründürüp yıpratmak mı amaç anlamadım. Ayrıca bu tüketici hakem heyeti niye var o zaman. Kararları uygulanmıyorsa neden var anlamadım.


Ben yıllardır beraber çalıştığım ve memnun olduğum halende başka konut ve tüketici kredilerini kullandığım ve beğendiğim bankanın bu haklı talebimi olumlu cevaplamasını istiyorum. Yoksa mahkemeye başvuracağım.

Enver 222 Okunma

Cevaplar

 • Enver26 Ağustos 2013

  ing bank yetkilisi beni aradı. öncelikle teşekkür ederim.Hakem heyeti kararının kendilerine ulaşmadığını ulaştığı taktirde iadenin yapılacağını söyledi.Elimdeki nüshayı kabul etmediğini hakem heyetinin bizzat kendilerinin göndermesi gerektiğini söyledi. hakem heyeti nasıl olurda bir nüshayı ing ye ulaştırmamıştır. Şaşırdım.Şimdi tekrar hakem heyti ile görüşüp bir kararının ing ye gönderilmesini isteyeceğim.Umarım gönderirler. Umarım birileri eşeği yokuşa sürmüyordur.Bakacağız artık..Ayrıca Mersin şubesindeki bu işlere baktığını söyleyen operasyondan sorumlu yasemin hanım neden bana ing merkezinin olumsuz cevap verdiğini söyledi o zaman. Sonuçta tüm yasal süreler bittikten sonra bana merkezin reddettiğini söyledi.O zaman merkez ulaşmayan bir karar olmadığını neden söyledi. ayrıca bankanın kararının yazılı bir şekilde de gönderileceğini söyledi ama gelmedi o zaman. Bu durumda işi eksik yapan yada gerekli iletişim ve aktarmayla yükümlü yasemin adındaki çalışandan da şikayetçi olduğumu bildiririm... Sonuçta işin çözümsüzlüğe sürükleyen ve burada şikayet etmeme neden olan bu kişidir.zamanında gerekli bilgilendirmeyi yapsaydı bu olmazdı.ben de hakkıma zamanında kavuşur bu kadar uzamazdı...neyse ben de şimdi hakem heyeti ile görüşüp tekrar kararın ing ye gönderilmesini sağlamaya çalışacağım...herkese iyi çalışmalar...

 • ING Bank Temsilcisi26 Ağustos 2013

  Sn Enver A. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 26/08/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Enver26 Ağustos 2013

  Talebimi incelemeye aldiginiz için teşekkür ederim... umarım sadece incelemeden ibaret bir şey olmaz.daha önce de güya incelenip para iadesi yapilmadi bana.isterseniz istediğiniz subeye tüketici hakem heyetinin kararını da veririm size. Başkanından çok kredi kullanan biriyim üstelik çok kişiye de referans olup kredi kullanan biriyim.memnuniyetim devam ettiği sürece gelecekte sizinle çalışmayı düşünen biriyim.cevabınızi bekliyorum.umarım mahkemeye gerek kalmadan sorun çözülür...

 • ING Bank Temsilcisi26 Ağustos 2013

  Sn Enver A. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön