23 Şubat 2013

ING Bank Hesap İşletim Ücretinin İadesini İstiyorum!

Şubat başında (hesap işletim ücreti yok, kart aidatı yok, eft havale ücretsiz, faturaların da %2 'si iade) olduğu reklamlarında söylenen günlük paket hesabı açtırdım. 5 tane de otomatik fatura verdim ve 300 lirayı geçik paramı bu hesaba güvenle yatırdım.

Ancak Acun'un reklamında "beni ürkünç bulan herkesi de kucaklıyor öpüyorum" dediği aslan 14-2-2013 tarihinde hesabımdan “2013 yılı 1. ay için hesap işletim ücreti” adı altında 48,83 lirama el koydu. Telefonla konuştuğum 2 kişi, sıkılmadan "1.5 yıldır hiç kullanmadığım hesabın geçmiş seneye ait hesap işletim ücreti o bir daha almayacağız" dediler. El konulan 48,83 liramın derhal hesabıma iadesini istiyorum.

Mücahit 58 Okunma

Cevaplar

 • Mücahit28 Şubat 2013

  ING Bankın müşteri temsilcisi 28-2-2013 tarihinde aradı (Merve Hanım). Hesabıma 30,83 liramı iade etmişler. Adaletin yerine gelmesi için geri kalan miktarın da iade edilmesi gerekir çünkü tamamen haksız yere parama el konulmuştur. ING Bankın "müşteri kazanmak zor kaybetmek kolaydır" prensibini daima gözönünde bulundurması gerekir. Bu kadar para için müşteriyi temelli kaybetmek esnaflığa sığmaz. Ben bu iade için ING Banka tabiki teşekkür etmiyorum ancak bu kısmen iade olayı için birçok yazışmalar yapıp uğraştığını söyleyen Merve Hanıma (ki ben de öyle olduğuna inanıyorum) çok teşekkür ederim. Yukarıdaki ankette de sadece personele olumlu puan verdim. En büyük teşekkürü de şikayetvar.com sitesine (sahipleri,çalışanları vs.) ederim. Süreç uzayınca sitem ettim ancak etkisini bugün anladım. İşyerindeki arkadaşlara da etkisinden bahsedip reklamını yaptım bugün. Çok teşekkürler. Saygılarımla.

 • ING Bank Temsilcisi28 Şubat 2013

  Sn Mücahit S. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 28/02/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Mücahit27 Şubat 2013

  ING Bankın şikayetlere otomatik hazır mesaj vererek siteyi ve milleti kandırdığına inanıyorum. Şikayetimi yazdıktan sonra bana hiçbir dönüş dahi yapılmadı bırakın çözüm bulmayı. Şikayetin altındaki cevaplandı kısmına inanmayın. Kim neyi cevaplamış da benim haberim yok lütfen banka veya site yönetimi açıklarsa sevinirim. Saygılarımla.

 • ING Bank Temsilcisi23 Şubat 2013

  Sn Mücahit S. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön