20 Ağustos 2015

ING Bank Hesap İşletim Ücreti Sonucu Ödenmeyen Kredi!

ING Bank'tan almış olduğumuz ticari kredi için herhangi bir bildirim yapmadan hesap işletim ücreti tanımlanması sonucu hesaptan kesilen paradan dolayı kredi ödemesi gerçekleşmedi. 04.08.2015 tarihinde ödemem gereken 1678 TL'lik kredi ödemem için 03.08.2015 tarihinde banka hesabına 1680 TL + 8.5 TL eski bakiye ile para yatırdım.


Toplam bakiye kredi tutarını aşmasına rağmen, bize hiçbir bildirim yapmadan yeni uygulamaya koydukları hesap işletim ücretini kesip kredi ödememiz 4 TL eksik bakiye için ödenmemiştir. 14 gün boyunca bu durumu haber vermeyen banka 15. gün arayarak krediniz ödenmedi diyerek 46 TL faiz oluşturmuştur. Kütahya ING Bank müdürü ve uzman personel bizleri mağdur etmiştir...

Faruk 1.217 Okunma

Cevaplar

 • Faruk08 Eylül 2015

  Bankanın ilgisiz ve umursamaz tavrından dolayı, konuyu BDDK şikayet kısmına taşımış bulunmaktayız. Akabinde tüketici hakları mahkemesine de konu taşınacaktır.

 • Faruk02 Eylül 2015

  Ayrıca, "0850 222 0 600 No.’lu ING Bank Telefon Bankacılığı " Numarasını aradığımızda, 15 dakika bekledikten sonra, buradan ticari müşterilere hizmet veremiyoruz diyerek yen, den banka şubesine yönlendirilmiş bulunmaktayız. Yani söz konusu bankanın buradan verdiği cevaplar otomatik cevaplardır, konu incelenmeden direk sabit metinler yazılarak şikayetler dikkate dahi alınmadığının en iyi göstergesidir. Bu numarayı arayın diyorlar, sonra bu numaradan size yardımcı olamayacağız diyerek, olayı şahsileştiren banka şubesine yönlendiriyorlar kullanıcıları. Banka müdürü ve şube çalışanları gibi genelmüdürlük çalışanlarıda vasat insanlardan oluşan bir bankadır ING Bank!

 • Faruk02 Eylül 2015

  Bankacılıkta devrim yaratan banka ING Bank! 26/08/2015 tarihinde geri ödemesi yapılan hesap işletim ücreti 01.09.2015 Tarihinde geri kesilmiştir. Görüp görebileceğiniz en tefeci banka ing banktır. Uzak durulması gerekiyor. Aldığımız Krediye faiz alırken 7. aydan itibaren 14.70 daha aylık para kesmeye başlanmıştır! 01/09/2015 2015 Yılı 8.Ay İçin Hesap İşletim Ücreti - - 1337683 -14,70 TL 4,50 TL Otomatik

 • Faruk27 Ağustos 2015

  Gerekli bilgilendirme yapılmamıştır. Sadece kesilen paranın geri iade edildiği bildirilmiştir. Yaptığım kontrolde sorunun kaynağı olan 17 lira hesap işletim ücreti iade edilmiştir. 4 lira uğruna alınan 50 lira faiz iade edilmemiştir. Ayrıca bu 17 lira için 14 gün gecikme gözüken kredi itibarımızda iade edilemeyecektir. Küçük düşünen bir bankanın küçük düşünen zihniyeti. Sorunun 17 lira olduğunu düşünebilecek kadar küçük bir bankasınız. Ticari itibarımızı iaede edebilir misiniz? 17 lirayı iade etmek yerine hiç kesmemiş olsaydınız 50 lira faiz ve kredi gecikmem gözükmeyecekti. Bir müşteri kaybettiniz, karlılık 17 lira olamaz.

 • ING Bank Temsilcisi26 Ağustos 2015

  Müşterimiz Sn Faruk E. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden 26/08/2015 tarihinde Kütahya Şubemiz tarafından gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Faruk26 Ağustos 2015

  Bankanın şube personelleriyle birlikte kurumsallığıda sınıfta kalmıştır. Otomatik olarak verilen standart bir cevap verilip geçilmiştir. "Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. " bu yazı dışında herhangi bir bildirim bir açıklama gelmemiştir. Konunun unutularak sindirilmesi beklenmektedir anlaşılan!

 • ING Bank Temsilcisi20 Ağustos 2015

  Müşterimiz Sn Faruk E. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Faruk20 Ağustos 2015

  Ayrıca 3. aymış olduğumuz kredide şimdiye kadar hiç hesap işletim ücreti kesilmezken, ve zaten dosya masrafı ve kredi faizini alan banka extra bir kar koyarak, bildirim yapmaksızın aylık 14.70 lira daha keseceğiz sorun bu sebeple oluşmuş demektedir ING Bank müdürü. 4 lira için ihracat ve iç piyasada adı olan firmamız rezil edilmiştir. Tüm bu olumsuzlukları konuşmak için gittiğim banka müdürü, sorunumuzu çözümlemek yerine, size çek karnesi verelim, destek hesap açalım, kredi kartı verelim söylemlerinde bulunmuştur. 4 adet banka ile çalışan firmamız 3 kurumsal firmada sorun yaşmazken İng bankta sorun yaşadık. Bankacılıktada marka önemli ve ing banktan uzak durmak lazım. Biel Yapı Malz. a. ş.

 • Faruk20 Ağustos 2015

  Konu için ilk olarak gidip görüştüğüm banka uzman personeli, ben tatildeydim fark etmemiştim demiştir. Biz ing bankasıyla çalışırken kişilerle değil kurumla çalıştığımıza inanmaktaydık. Personel tatile çıkarsa mağdur olmanız mümkün! Daha sonra görüştüğüm banka müdürüne durumu izah ettim, fark kalan 4 lira için merkez bankasının listesine gireceğimizi söyledim, ancak banka müdürü hiçbir şey olmaz bişey olursa bana gel cevabını vermiştir. Ben bir banka müdürünün olayı şahsileştirebileceğini ilk defa görüyorum. Diğer bütün banka personelleri ve müdürleri 2 ay sonra görülecektir bu durum demesine rağmen İng bank müdürü kefili benim bişey olmaz herkesede ispat ederim demektedir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön