19 Mart 2013

ING Bank Hesap İşletim Ücreti Alınıyor!

Ingbank'a 26. 02. 2013 günü kendi sitesinden şikayet maili attım. Hala kendilerinden bir haber yok neredeyse 1 ay süre geçti. Hesabımdan kesilen Hesap İşletim Ücretlerinin İadesini İstiyorum. Hatta Size şikayet maili attıktan sonra hesapta özellikle bıraktığım 6. 72 TL bile almışlar. Hesapları Sıfırlayana kadar çalışıyorlar. . Bu kadarda olmaz...


1. Adıma benden izinsiz olarak Kredili Hesap Açtığınızdan dolayı Sizi Bankacılık ve Düzenleme Kurumuna Şikayet Edeceğim. (Ben size Yazdıktan Sonra Ne Hikmetse Hemen Kapatılmış)


2. Hesap İşletim Ücreti kesilmesi yasal demeyin, Benim OYAKBANK ile Sözleşmem olabilir. Ancak Sizin bankanızla herhangi bir sözleşmem olmamıştır. Varsa Tarafıma gönderin.

Ertan 156 Okunma

Cevaplar

 • Ertan26 Mart 2013

  1. INGBANK yazılan şikayetlere dahi cevap vermemektedir. Sanki sorunumu matbu yazılar göndererek çözmüşler gibi davranmaktadır. Gelişmeler ile ilgili herhangi bir cevap vermemektedir. Ayrıca Sorun Çözüm şekliniz matbu yazıları Kopyala Yapıştır olmaması gerekmektedir diye düşünüyorum. 2. Tarafım ile INGBANK arasında imzalanmış sözleşme var ise Tüketici Hakem Heyetine sunulmak üzere tarafıma gönderilmesini, dilekçe vb yol ile başvurmam gerekiyor ise yazışma adresi ve faks numarasının bildirilmesini.

 • Ertan23 Mart 2013

  5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun Sözleşme Şartları Başlıklı 24. maddesinin (4) numaralı fıkrası: “Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez.” DAHA ÖNCEDE DEMİŞ OLDUĞUM ÜZERE BEİNM OYAKBANK İLE ARAMDA SÖZLEŞME OLABİLİR, ANCAK SİZİN BANKANIZLA İMZALADIĞIM HERHANGİ BİR SÖZLEŞME YOK. VARSA TARAFIMA GÖNDERİN.

 • Ertan23 Mart 2013

  26.02.2013 .....Sayın ERTAN K. , Bildiriminiz 23423 talep numarası ile işleme alınmıştır. 08502220600 numaralı ING Bank Telefon Bankacılığı'nı arayıp talep numaranızı belirterek talebiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bankamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş. 20.03.2013 Sayın ERTAN KAPTAN, Tarafımıza ilettiğiniz mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Hesap işletim ücreti, Bankamızdan alınan hizmetlere karşılık olarak, Masraf ve Komisyon Tarifesi' nde belirtildiği üzere, aylık olarak tahsil edilmektedir. Bununla beraber hesabınıza bazı bankacılık ürünlerinin tanımlı olması halinde ve/veya Bankamız tarafından belirlenmiş olan kriterler dahilinde hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmamaktadır. Örneğin, Günlük Paket ürünümüzü kullanarak muafiyet sağlayabilirsiniz. *ING Günlük Paket : Günlük Paket Vadesiz Mevduat Hesabı, Destek Hesap, ING Kredi Kartı, ING Nakit Kart ve hesabınıza bağlı Otomatik Fatura Talimatından oluşur. ING Günlük Paket’le otomatik fatura ödeme tutarınızın %2 si kadar HER AY bonus kazanırsınız. Ayrıca, Hesap işletim ücreti ve ING Bonus Card için yıllık kart ücreti, Internet/Telefon ve ATM’lerden yapacağınız EFT/Havale işlemleri için ücret ödemezsiniz. “Daha detaylı bilgiye www.ingbank.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.” Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız.

 • ING Bank Temsilcisi20 Mart 2013

  Sn Ertan K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • ING Bank Temsilcisi19 Mart 2013

  Sn Ertan K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön