13 Şubat 2013

ING Bank Hayat Sigortası İadesini Yapmıyor!

6650753 nolu kredimi zamanından önce kapadım.Kapama işlemi gerçekleştirilirken genel müdürlüğünüze gönderdiğim dilekçede hayat sigortası primlerinin kalan kısmının iadesini talep ettim.Şahsımdan tahsil edilen 3 yıllık sigorta bedeli olan 1200 TL'nin kalan kısmının iadesi şimdiye dek gerçekleştirilmedi.


Hayat sigortası primlerimin iadesi hakkında Tüketici Kanunları ve BDDK mevzuatları uyarınca kanuni işlemler başlatmadan önce bankanıza gönderdiğim son uyarıdır.İyi çalışmalar dilerim

Selçuk 84 Okunma

Cevaplar

 • Selçuk26 Aralık 2013

  Herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

 • ING Bank Temsilcisi06 Mart 2013

  Sn Selçuk Ö. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Selçuk19 Şubat 2013

  3 yıl vadeli olarak bankanızdan edindiğim kredi için tahsil edilmiş olan 1200 tl hayat sigortası priminden, 10 ay sonrasında krediyi kapamış olmama rağmen, kapama sonrası geriye 471.50 TL ödendiğini hesabımı kontrol edince öğrenmiş oldum.. Her yılı için 400 TL olarak tahsil edilen hayat sigortası priminin geriye iade edilirken akla ve izana sığmayacak şekilde "kuşa dönmesi" kabul edilemez. Öyle ki; 3 yıl için, her yılı 400 TL olarak tahsil edilen hayat sigortası primlerinin 28 ay öncesinden tarafımca kapatılmış olmasına ve basit bir orantıyla dahi geriye iade edilmesi gereken hayat sigortası primi 800 TL'nin hemen üstünde bir rakam olması gerekirken yalnızca 471 TL ödenmesi komiktir ve anlaşılmazdır. Eksik ödemenin derhal tamamlanmasını ve tarafıma bilgi verilmesini talep eder, Kanuni haklarımı sonuna kadar arayacağımı ve konunun takipçisini olacağımı bilmenizi isterim. Saygılarımla, İyi Çalışmalar

 • ING Bank Temsilcisi13 Şubat 2013

  Sn Selçuk Ö. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön