03 Eylül 2013 #1991226

ING Bank Fazla Gelen Ekstre Borcu!

ING bonus kart kullanıyorum. Bu ay 620. 16 TL'lık harcamam olmasına rağmen 625. 16 TL'lık borç geldi. Ramazan kampanyasından, yaptığım 2 adet 75 TL'lik harcama karşılığı 10 TL bonus yatmasını bekliyordum, ancak sadece 5 TL bonus yattı ve bonusu kullandım.


Ekstrede durum şöyle; 1 Eylül tarihinde (hesap kesim tarihi), önce vermedikleri (var olmayan) bonusu geri almışlar, sonra "puan ankara" adı altında 5 TL bonus yüklemişler ve en son "puan ankara borç" adı altında tarafımdan 5 TL kesmişler.


Kısaca; banka vaadettiği kampanya bonusunu tam yüklemediği gibi, aynı miktar borçlu çıkarmayı başarmış. Borcun silinmesini ve tarafıma açıklama yapılmasını bekliyorum.

Mehmet 120 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet20 Eylül 2013

  Benzer durumdaki kişiler, çözüm sürecinin (beklenenden) uzun olabileceği konusunda bilgilendirirlerse daha güvenle bekleyeceklerini belirtmek isterim (hem müşteri hem de banka faydası için)

 • Mehmet'in Teşekkür Mesajı20 Eylül 2013

  Süreç düşündüğümden uzun sürse de ING Bank yetkilileri ilgili davrandılar ve sorunu çözdüler. Tesekkürler

 • ING Bank Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sn Mehmet Can G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 17/09/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Mehmet06 Eylül 2013

  Henüz kimse durumla ilgili haber vermedi. Kredi kartı son odeme tarihi yaklasıyor. Bana ait olmayan, fazladan eklenen tutarı ödemeyecegim. Fazla gelen tutarı ödemedigim icin bir sonraki ay faiz vs. adı altında en ufak (1 tl dahi) kesinti yapılırsa, kartı iptal ederek yasal yollara (hakem heyeti, tüketici mahkemeleri) basvuracagımı belirtirim.

 • ING Bank Temsilcisi03 Eylül 2013

  Sn Mehmet Can G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön