03 Eylül 2013 #1991513

ING Bank Bilgilendirme Yapılmadı!

Kullanmadığımız ING Bank kart ile ilgili taksitli alışveriş borcu telefonuma gelen mesaj ile ödüyordum. Bundan 3 ay önce ödeyemedim. Banka avukatı aradı, ödeme yapıp yapmayacağımı sordu ve bütün borcu ödedim. 1 ay geçti icra memurları evime hacize gelmişler. Ne borcu dediğimde kartınız takibe düştüğü için destek hesabınız da takibe girmiş dediler.


Neden bilgilendirme yapılmadığını sorunca, ben bankacı değilim dedi. KMH hesabımla ilgili bir sorun yoktu. Eğer bildirilseydi onuda öderdim dediğimde, şube sizi bilgilendirir denildi. Ne şube ne avukat aradı, avukat yoğunluktan arayamamış, şube de hesabımı takip eden kişinin tayini çıkmış. Borcu kapattım ama sicilim bozuldu, sorumlular bulunsun istiyorum.

Tamer 60 Okunma

Cevaplar

 • ING Bank Temsilcisi11 Eylül 2013

  Sn Tamer G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 11/09/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Tamer05 Eylül 2013

  Yapmış olduğum şikayet üzerine evet arandım ancak sonuç yine aynı. Kredi kartı kapandığında destek hesap da kapanırmış ve borcunuzu ödeyecekmisiniz diye sorulmazmış. Bankacılık kanunu böyleymiş. O zaman biz bütün kanunları ezbere bilmek zorundayız. böyle şey olurmu yargısız infaz. genel müdülükten sizi şube bilgilendirmek zorunda denilmişti, şimdi onu da inkar ediyorlar. Banka avukatı dahi yoğunluktan arayamadık deyip özür diliyor, ama merkez aramak zorunda değiliz diyor. Bütün ses kayıtlarının dinlenmesini talep ediyorum.

 • Tamer05 Eylül 2013

  sonuç yok,talebinizi aldık deyip kapatıyorlar.Bir dosya 2 ay süresince incelenemez mi,ses kayıtlarının dinlenmesini istiyorum.Ben bankanız tarafından yapılan bütün konuşmaları kaydettim.Bütün müşteri temsilcileri farklı bildirmde bulundular.Haklısınız aranmanız gerekiyordu diyen de var,şubenin sizi araması gerekiyordu diyen de var ,bugün arayan temsilci ise aranmaya gerek yok bankacılık kanununu bilmeniz gerekir dedi.Şaka mı bu ben inşaat mühendisiyim o temsilcinin de yapı denetim inşaat kanunu bilmesi gerekir.Kredi kartındaki gecikmeden dolayı elli kez aranıyoruz ama destek hesap için gerek duyulmuyor direk icraya gidiliyor hem de 1.400 TL için.Öncelikle mersin pozcu şubesinin araştırılmasını istiyorum.Şubeye bu sorunu anlattığımda,benimle ilgilenen arkadaşın tayinin çıktığı ve onun için aranmadığım söylendi,vay halimize Bütün ses kayıtlarının incelenmesini istiyorum.Ticaretle uğraşıyorum bütün bankalarda ticari kredilerim var,1.400 TL için sicilim bozuldu.Bunun KKB de düzeltilmesini istiyorum

 • ING Bank Temsilcisi03 Eylül 2013

  Sn Tamer G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön