26 Ekim 2016 #6782434

Ing Bank 72 Ay Yapılandırma Sorunu!

ING Bank'tan kullanmış olduğum tüketici kredisini elimde olmayan sıkıntılar nedeniyle ödeyemedim ve yasal takibe düştüm. Yeni çıkan 72 ay yapılandırma imkanından faydalanıp üzerimde büyük yük olan bu borçtan kurtulmak istediğim için şubeye başvurdum. Şube tahsilat birimine yönlendirdi, orayla görüştüğümde de kendileri beni hukuk bürosuna yönlendirdiler. Hukuk bürosuyla görüştüğümde yasal takipte olan borçları yapılandıramayacaklarını söylediler.


Şu an bu borç bakiyesini ödemem imkansız maaş bankam bu borcu kapatmam için kredi imkanı sunacak ama sistemde yasal takip göründüğü için krediyi onaylayamıyor. Avukattan aldığım cevap bir yerden bulun ödeyin maaş bankanızdan krediyi alınca oraya kapatırsınız. Benim 11.000 lira gibi bir parayı bulma imkanım olsa zaten bu 72 ay yapılandırmadan faydalanmak istemeyeceğim. Bu konuda yardımcı olmanızı talep ediyorum.

Ayşe 1.246 Okunma

Cevaplar

  • Ayşe27 Ekim 2016

    Maalesef yapılandırma dışında bir çözümümün olmadığını yasal takipten başka şekilde düşme imkanımın olmadığını belirttiğim halde bir miktar peşinat ödeyip yapılandırma değil ancak kısa vadeli taksitlendirme yapabileceklerini ilettiler bu da sorunuma hiçbir şekilde çözüm olabilecek bir yol değil. Kısacası yasal takipte olmamı neden göstererek yapılandırmadan faydalanamayacağımı söylediler benimde bu cevaptan sonra mucize beklemekten başka bir çarem kalmadı. Anlamadığım şey ise bu yapılandırma borcunu düzenli ödeyenlere yapılmak için sunuluyosa bizim gibi zor durumda olanlara ne faydası var bunun mantığı nerede böyle bir saçmalık nasıl olur. Allah herkesin yardımcısı olsun.

  • ING Bank Temsilcisi27 Ekim 2016

    Müşterimiz Sn Ayşe K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden 27/10/2016 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi26 Ekim 2016

    Müşterimiz Sn Ayşe K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön