02 Nisan 2013 #1719683

ING Bank 100 TL Hesap İşletim Ücreti Kesildi!

ING Bank Bostanlı şubesinden geçen taşıt kredisi kullandım. Bir yıl boyunca aksatmadan ödedim. Geçtiğimiz hafta elime para geçince kredimi komple kapattım. Fakat adıma açılmış bir hesap var. Bu hesabıma hesap işletim ücreti adı altında tam 100 TL (yüz TL) kesildi. Üstüne üstlük aramızda müşteri hesap sözleşmesi olmamasına rağmen. Sözleşmeyi krediyi kapattığım gün alelacele imzalattılar, bende boş bulundum ve imzaladım. Ben bu hesabı artık kullanmayacağımı kapatılmasını ve işletim ücretinin tarafıma iadesini yazılı olarak talep ettim. Fakat olumsuz cevap verdiler. Kullanmadığım ve bundan sonrada kullanmayacağım bir hesaba nasıl olur da bu kadar yüksek bir hesap işletim ücreti çıkarılır. İadesini istiyorum.

Bülent 49 Okunma

Cevaplar

  • ING Bank Temsilcisi04 Nisan 2013

    Sn Bülent O. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 04/04/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • Bülent02 Nisan 2013

    Şikayetime geri dönüş yapıldı. Telefondaki hanımefendi gayet nazik bir şekilde tarafıma taşıt kredim dolayısı ile hesap açıldığını ve geçmişe dönük olarak yani kredi ödemesi başladığı andan itibaren hesap işletim ücreti kesildiğini beyan ediyor. Banka şubesindeki bayan ise Kasım 2012 den itibaren hesap işletim ücreti alınacak diye karar var diyor. Üstelik ben kredilerimi tam taksit tutarı kadar yatırıyordum. Nasıl oluyor da işletim ücreti kesiyor yada ücret kesilince kredim nasıl eksik tahsil ediliyor. Sonuç olarak telefondaki bayan iade gibi bir durum söz konusu değildir diyor. Her zamanki gibi vatandaş yolunmaya devam. Hakkımı tüketici mahkemesinde aramayı düşünüyorum

  • ING Bank Temsilcisi02 Nisan 2013

    Sn Bülent O. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön