10 Eylül 2013

ING Bank Sigorta İadesi!

İNG Bank İnegöl/Bursa şubesinden Kasım 2012 tarihinde kullanmış olduğum 10.000 TL tutarındaki tüketici kredisini 9 ay düzenli olarak ödedikten sonra 12.08.2013 tarihinde yine 9960 TL gibi bir rakama kapattım. 9 ay boyunca ödediğim para ana paradan hiç düşmemişti.

Hepsi faize gitmişti. Krediyi çekerken benden kesilen dosya ücretleri hariç. Krediyi kapattıktan sonra tarafımdan peşin olarak kesilmiş olan 5 yıllık sigorta ücretinin kalan 4 yıllık kısmının tarafıma iade edilmesini istememe ve bankaya 16.08.2013 tarihinde yazılı olarak dilekçe vermeme rağmen hala ödenmemiştir. Tarafımada hiçbir bilgi verilmemiştir.

Nedim 114 Okunma

Cevaplar

 • Nedim20 Eylül 2013

  60 ay vadeli çekilen bir kredinin 60 aylık sigorta primi 379,14 tl iken ilk 9 ay sonunda kapıtılan bir kredinin iade sigortası nasıl oluyorda 197,50 tl olabiliyor. yapılan 4 yılllık sigorta iadesi yapılması gerekmiyormu? Ben hayatımda böyle bir hesaplama görmedim. Ödenmesi gereken para 300 tl civarı olması gerekiyor bu adaletsizlik

 • ING Bank Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sn Nedim U. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 16/09/2013 tarihinde İnegöl Şubemiz tarafından gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Nedim13 Eylül 2013

  şu ana kadar tarafıma konu ile ilgili hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır.

 • ING Bank Temsilcisi10 Eylül 2013

  Sn Nedim U. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön