08 Ekim 2015

ING Bank Otomatik Ödemelerde Faiz!

Banka nezdinde bulunan kredi kartımda 9 adet otomatik ödeme talimatı bulunmakta ve 3 senedir ödemeleri yapılmaktadır. Ancak Temmuz-Ağustos ve Eylül 2015 aylarına ait ekstrelerimi incelediğimde fatura faizi adı altında faiz kesilmekte olduğunu gördüm.

Bilgi almak için ING Bank müşteri hizmetlerini aradım ve otomatik ödeme yapılan faturalara ait kısmına faiz alındığını söylediler. Banka ile yaptığım sözleşmelerde konunun olmadığını ve imzam olmayan bir konuda tarafımdan böyle bir ücret alınmasının mümkün olmadığını söyledim. Ancak ilgili çalışan bana konunu yasal olduğunu ve alabileceklerini söyledi. Haksız yere kesilen bu faizlerin tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Zafer 67 Okunma

Cevaplar

 • Zafer 26 Ekim 2015

  Daha önceden yapmış olduğum şikayetimle ilgili olarak banka, bana şikayet ya da müracaatımı bankanın internet sitesi üzerinden yapmamı istiyor. Burada bulunan şikayetime ise bir cevap vermiyor.

 • Zafer 17 Ekim 2015

  Yapmış olduğum şikayetin neticesini ING Bank tarafıma yazılı cevap şeklinde bildirmemiştir. 10 gün olmasına rağmen olumlu ya da olumsuz cevap vermek istememektedir. Ayrıca şikayetlerimizi kendi bankalarının internet sitesinde bulunan formdan yapılmasını istemektedir. Oysa ki oradan da yapmış olduğum şikayetim dikkate alınmamış, tarafıma bu kesintilerin bankanın uygulaması olduğu ve yapma hakkının bulunduğu söylenmiştir. Sormak isterim ki; ben faturalarımı fatura ödeme merkezlerinden kredi kartımla yapınca fatura faizi almayan banka neden bankadan yapınca faiz alıyor. Bunun açıklamasını izah edebilirlerse sevinirim.

 • ING Bank Temsilcisi13 Ekim 2015

  Müşterimiz Sn Zafer E. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • ING Bank Temsilcisi08 Ekim 2015

  Müşterimiz Sn Zafer E. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine ara bilgilendirme yapılmış olup en kısa sürede sonuçlandırılarak tekrar bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Zafer 08 Ekim 2015

  Teşekkürler.

 • Zafer 08 Ekim 2015

  Bankanız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerimizi Bankanız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 No.’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattınızdan iletmekteyiz. Ancak verilen cevaplar maalesef bize yeterli gelmemektedir. Özellikle şikayetler konusunda.

 • ING Bank Temsilcisi08 Ekim 2015

  Müşterimiz Sn Zafer E. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön