11 Mart 2013

ING Bank İzinsiz Hesap Açmış ve Ücret Alıyor!

2010da ING Bank'a kredi başvurusunda bulundum ve reddedildi. 2012 kasımında Müşteri Hizm. den arayarak kredi kartı gönderdiler. Daha sonra kredi kartından uygun faizle uzun vadeli kredi teklif ettiler ve kabul ettim. Paranın hesaba aktarılması gerektiği ama hesabımın olmadığı söylediler ve telefonda yeni hesap açtılar.

Bu hesap için aylık ücreti ödememem için günlük hesap dedikleri bir tarifeye üye yapıldım. Krediyi çekmeye gittiğimde hesap işletim ücreti olarak 20 TL kesildiğini görünce aradım. 2010daki kredi başvurumda hesap açıldığını bunun masrafı olduğunu söylediler. Hesabımın bulunmadığını ve günlük hesap tarifeli yeni hesap açtıklarını söyledim, ama itirazım kabul edilmedi, şikayetciyim.

Ahmet 77 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet 14 Mart 2013

  Bankadan gelen cevap " Hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin geçmişe yönelik tahsil edildiği görülmüş olup iadesinin uygun bulunmadığını üzülerek bildiririz. " olmuştur, geçmişe yönelik vermiş olduğunuz hizmetin ne olduğunu ne için hesap açıldığını belirtmenizi isatiyorum. Çünkü geçmişten gelen herhangi bir hesabımın olmadığını, hesap açılması gerektiğini telefondaki yetkiliniz söylemişti. Ortada yanlışlık yoksa yanlış bilgi veren personel mi çalıştırıyorsunuz ?

 • Ahmet 12 Mart 2013

  Bankadan gelen cevap " Hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin geçmişe yönelik tahsil edildiği görülmüş olup iadesinin uygun bulunmadığını üzülerek bildiririz. " oldu. Geçmişe yönelik aldığım hiç bir hizmet yok, hesap açtırmadım, ve şubat ayında yaptığım görüşmeyi incelesinler. Telde Yetkili hesabımın olmadığını hesap açılması gerektiğini söyledi ama sonrasında eski hesabım olduğu ve masrafının kesildiği söylendi.Olayın sonucu onaylanmamış kredi başvurusu için hesap açılmış ve 2 yıl sonra masraf kesilmiştir. Şikayetciyim...

 • ING Bank Temsilcisi12 Mart 2013

  Sn Ahmet A. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • ING Bank Temsilcisi11 Mart 2013

  Sn Ahmet A. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön