24 Nisan 2013

ING Bank İstemediğim Halde Hayat Sigortası Parası Talep Ediyor!

Banka ile münasebetim askerdeyken adıma açılan hesap ile başlıyor. Şikayetim birden fazla olduğundan belirli bir başlık altında yazamadım. O sebeple teker teker buraya yazacağım. Ev Kredisi başvurusunda kendilerinden özellikle istemediğimi beyan ettiğim bireysel hayat sigortası için her sene devrinde benden belirli bir para talep ediyorlar.

Bizzat konuştuğum kişi ayrıldığı için elimde bir kanıt yok, biz de birşey yapamıyoruz diyorlar. (Küçükesat Şubesi) Ayrıca Mevlana şubesinden hesabımın kapatılması, kredi kartımın iptali için son 5 senede 6 defa talimat gönderdim, 2 defa telefon bankacılığına başvurdum ancak sonuç alamadım (No.:38358). Kredi kartı aidatı ile ilgili itirazım değerlendirilmedi.

Cemran 284 Okunma

Cevaplar

 • Cemran 17 Mayıs 2013

  Bugün sabah şube tarafından arandım, tahsil edilmiş bireysel hayat sigortasının prosedür gereği iade edilmediğini bu sebeple talebimle alakalı onay alınamadığını söylediler. Oysa tahsil edilmeden 10 gün önce yazılı talimat yazmıştım. Resmen, düpedüz, göz göre göre paramı çalıyorsunuz. Geçen sene yine aynı yalanı söyleyip bundan sonraki talimatları iptal ediyoruz dediniz yine aynı şeyi yaptınız. Bir de genel müdürlüğünüzden arayan hanımefendi süreç 15-20 gün gibi uzun bir süreç alır o sebeple uzamıştır ama paranız iade edilecektir diye bilgi veriyor. Artık size diyecek söz bulamıyorum..

 • Cemran 29 Nisan 2013

  Bireysel Hayat Sigortası ve ING Günlük Paket uygulamalarını tarafım lehine düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Yalnız Küçükesat Şubesi'nden istemiş olduğum kredi kartı talebimin değerlendirilemediğini, bunun sebebibinin ise mevcut talebin tekrar Konya Mevlana Şubesi'nden (bir şekilde nasıl yapılmışsa) yapılmış olduğunu söylediler. Sayın/Sevgili ING Bank yetkilileri; Konya Mevlana Şubesi'nden hiç bir şey istemiyorum. Bunu daha nasıl anlatayım bilemiyorum. Saygılar..

 • ING Bank Temsilcisi29 Nisan 2013

  Sn Cemran K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 29/04/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • ING Bank Temsilcisi24 Nisan 2013

  Sn Cemran K. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön