20 Mart 2013

ING Bank İpotek Bedelinin İadesini İstiyorum!

31 Ağustos 2005 tarihinde Oyakbank (ING Bank) ağrı şubesinden 120 ay vadeyle 46.000 tl. konut kredisi kullandım. 2011 yılında kredimin bitmesine 47 ay kala erken kapattım. erken kapatmam nedeniyle tarafımdan %2 (yaklaşık 600 tl.) erken kapama ücreti alındı. yine konutumun bulunduğu tapu dairesinden konut üzerinde bulunan banka ipotek şerhinin kaldırılması için 367,50 tl. tapu ipotek bedeli kesildi.

Yaptığım araştırmada 01.06.2010 tarihinden önce kullanılan konut kredilerinden tapu ipotek bedeli kesintisinin yasal olmadığını öğrendim. Tarafımdan haksız olarak kesilen ipotek bedelinin geri iade edilmesini istiyorum.

Mürsel 124 Okunma

Cevaplar

  • ING Bank Temsilcisi28 Mart 2013

    Sn Mürsel Ö. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 28/03/2013 tarihinde kendisiyle görüşülmüş ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi20 Mart 2013

    Sn Mürsel Ö. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön