20 Mart 2013

ING Bank Hesap İşletim Ücreti!

Yasal dayanaklarımızdan olan gerek banka kartları ve kredi kartları kanunu gerekse Türk Borçlar Kanununda belirtilen genel işlem şartları sarıhtır. Yapılan sözleşmelerin gerekli şekil şartlarına ve tüketici ile müzakere ile yapılması şarttır.

Yargıtay 13. dairesinin 2008/4345 esas, 2008/6088 karar numaralı kararında kısaca "Tüketiciyle müzakere edilmeksizin, tüketici aleyhine hükümler haksız şart kabul edilmekte bu durumda banka tarafından ücretinin talep edilemeyeceği" belirtilmiştir. Bu sebeplerden ötürü İng Bank
Ankara Cebeci subesinde bulunan 3242*** nolu hesabımdan kesilen hesap işletim ücretini iade ediniz.

Mehmet 39 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet 24 Mart 2013

  herzamanki gibi ipe un sereye devam ediyorlar..ben Yargıtay 13. dairesinin 2008/4345 esas, 2008/6088 karar numaralı kararında kısaca "Tüketiciyle müzakere edilmeksizin, tüketici aleyhine hükümler haksız şart kabul edilmekte bu durumda banka tarafından ücretinin talep edilemeyeceği" belirtilmiştir. kararından söz ediyorum banka bana cevaında şu hesaba geçin,kredi kaımızı alın,fatura talimatı verin vs vs ..tüm hesaplarımı kapatıp bu banka ilgimi keseceğim..ayrıca tüketici hakem heyeti ile başlayıp tüm yasal haklarımı kullanacağım.

 • ING Bank Temsilcisi21 Mart 2013

  Sn Mehmet Akif B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimize konu hakkında e-mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

 • Mehmet 20 Mart 2013

  yıllarca çalıştığım ingbank hesaplarımı kapatmak istemiyorum..incelemenizin aylarca sürmeyeceğini umuyor,kısa sürede cevabınızı bekliyorm.

 • ING Bank Temsilcisi20 Mart 2013

  Sn Mehmet Akif B. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön