05 Kasım 2013

ING Bank Gelen Döviz Transferinden Masraf ALıyor!

İngiltere'den 9. 5 GBP toplam masraf ile kız kardeşimin ING Bank büyükçekmece şubesindeki hesabına gönderdiğim dövizden 30 GBP masraf alındığını öğrendim. Bunun hesabının nasıl yapıldığını ailecek merak ediyoruz.

9. 5 GBP masraf ile İngiltere'den Türkiye'ye ulaşan dövizi ayni cinsten döviz hesabına aktarmak için 30 GBP para alıyor. Belki de ING Bank parayı ağaçta yetişiyor zannediyordur. Masrafların İngiltere ve Türkiye ayakları karşılaştırıldığında olayın vehameti görülecektir. Aynı konuda ilgili banka sisteminde 213219 referans nolu şikayet formunu doldurdum.

Seit 161 Okunma

Cevaplar

  • ING Bank Temsilcisi20 Kasım 2013

    Sn Seit G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir: Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak 18/11/2013 tarihinde Altunizade Şubemiz tarafından gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • Seit08 Kasım 2013

    Web sitenizde Swift ucret ve masraflar bolumunde GELEN YABANCI PARA TRANSFER (BANKAMIZ DIŞI) İŞLEM BAŞINA 30 TL (ASGARI) % 0,4 90 TL (AZAMI) % 0,4 (BSMV DAHIL) dir. Bunun bizi degil de, Turkiye’de yerlesik INGBANK disinda bir baska banka musterisi sahsa gelen, araci oldugunuz islemler icin oldugunu dusunuyoruz... Ki bizi kasdetse bile.. 30 gbp hesapladiginizda islem tarihinde 90 lirayi gozu kapali gecer.. ve benden 90 liradan fazla bir masraf alinmis olur. Eger bu kesintiyi Ingbank yerinde bir uygulama olarak goruyorsa, Turkiyeye doviz gonderirken alici banka olarak alternatif banka veya bankalar kullanacagimi belirtmek isterim. S.Gunduz

  • ING Bank Temsilcisi05 Kasım 2013

    Sn Seit G. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. ING Bank olarak her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya ilişkin olarak kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön