04 Ocak 2016

ING Bank EFT Masrafı!

Emekli maaşımı yaklaşık 2 yıldır ING Bank'tan alıyorum. Bugüne kadar her ay yaptığım 2-3 EFT sonrası hiçbir masraf alınmamıştı. Zaten alınmayacağı da Necatibey Şubesindeki personel tarafından bana iletilmişti. Ancak bugün (04,01,2016) yaptığım EFT'de 3,51 TL masraf alındı. Bu tek taraflı yapılan değişiklik beni rahatsız etmiştir. Bankayı aradığımda normali böyle dediler. O zaman iki yıldır emekli maaşımdan EFT masrafı neden almadıklarını ise açıklayamadılar. Bu ciddiyetsiz hareket beni rahatsız etmiştir. 3,51 TL masraf ödemek bana bir şey yapmaz ama ING Bank'a çok şeye mal olabilir. Ciddi bir müşteri memnuniyetsizliği ve güven kaybı.

Halil 116 Okunma

Cevaplar

  • Halil 05 Ocak 2016

    İng Bank'tan aynı gün gelen cevapta talebimle ilgili - ki ben talepte bulunmuyorum- tahsil edilen masrafın genel bankacılık uygulaması kapsamında olduğu bildirilmiştir. Ancak yaklaşık 2 yıldır yaptığım EFTlerde neden masraf alınmadığı bildirilmemiştir. Dün dündür. Bugün bugündür uygulaması artık demode olmuştur. Bence daha net olup "Siz bizden 2 altın alıp 3 yıllık sözleşme ile emekli maaşınızı bankamızdan almayı taahhüt ettiniz ki biz de sizden bankacılık masrafları almamayı taahhüt etmiştik ancak vazgeçtik" deyin olay kapansın.net olun net! (Bu arada OYAK emekli maaşımı aldığım İşbankası halen benden EFT masrafı almamaktadır. Acaba İş Bankası genel bankacılık kurallarından bihabermidir?)

  • ING Bank Temsilcisi04 Ocak 2016

    Müşterimiz Sn Halil D. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimize konu hakkında SMS ile bilgilendirme yapılmıştır. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

  • ING Bank Temsilcisi04 Ocak 2016

    Müşterimiz Sn Halil D. bildirimi hakkında, tarafımıza iletilen mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Müşterimizin iletmiş olduğu konuya istinaden kendisine en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi Bankamız internet sitesinde yer alan Talep/iletişim Formu linkinden ya da 0850 222 0 600 no’lu ING Bank Telefon Bankacılığı hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, ING Bank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön