Toplam çözüm sayısı
..
İnfo Menkul Kıymetler ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Vedat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

İnfo Menkul Kıymetler Viopta Hesabımdaki Parayı Bitirmişler Bir De Borç Çıkarmışlar

3176görüntüleme
Vedat
Vedat 26 Mart 23:00

İnfo yatırımda viop işlemleri yapıyordum hesabımı takip etmemişler 80 bin tl param ® vardı para sıfırlanmış müdahale etmemişler kaybettiğim yetmezmiş gibi bir de hesabı eksi 42 bin TL'ye götürmüşler .bana viop işlemi yaparken hesabın eksiye gideceği ne kadar eksiye gideceği söylenmedi nasıl eksi hesap ben kredili işlem yapmadım sizden borç para istemedim dedim bu parayı ödeyin diyorlar. Mahkemeliğiz şu anda ama bu olayı ulusal başına kadar taşıyacağım .

8 Yorum

Vedat
Vedat17 Nisan 14:11
 

Bu durumda olan ya da infoyla sorun yaşayan varsa mail adresinden bana ulaşabilir [email protected]

Ahmet
Ahmet23 Nisan 23:06
 

Viop ta işlem yapmak çok tehlikelidir. İşlem yapar iken ekranın başından tuvalete gidemiyoruz. Viop ta kim sizin yerinize ekran bakabilirki. Zaten buna yetkileride yoktur. Kimse yatırım danışmanlığı imzalamadan sizin yerinize hesap takip etmez. Kaldı ki viop işlemleri kaldıraçlı olduğu için çok daha büyük zararlar ile karşılaşabilirdiniz. 1 ev parası koyup 2 ev para kaybeden insanlar çok gördük.

Ahmet
Ahmet23 Nisan 23:09
 

Geçen gün olan 2 gün taban yedi viop ona mı yakalandınız acaba merak ettim. O 2 gün çoğu kişinin sizin gibi hesabı patladı çok büyük paraları gitti maalesef.%10 hareket demek paranızdan daha fazla kaybetmeniz anlamı taşıyor. Pozisyon yakalandığı ve kapatamadığınız içinde zararın devamı kaçınılmaz oluyor. İstesinizde kapatamıyorsunuz pozisyonu maalesef. Geçmiş olsun. O gün olanlar çok nadir olur ama oldu mu bitiriyor maalesef.

Vedat
Vedat24 Nisan 10:59
 

Çok sağ olun yatırım danışmanlığı olmadan kimse takip edemez diye bir şey yok benim bilgisiz oluşumdan yararlandılar bana işlem yapmadan önce bu işlemlerin riskli olduğunu ne kadar kaybedeceğimi eksiye gidebileceği anlatılmadı. Anlatılmış olsa işlem yapmazdım. Olay TSKB hissesinde oldu ve olaydan sonra araştırdım. Aracı kurumlar viop işlem yaptırıyorsa gerekli donanımı ve elemanı takip etmek için bulundurmak zorundadır diyor SPK tebliği. Ayrıca kapatamaz yetkisi yok demişsiniz daha önce Migros'ta aynısı oldu o zaman bana ulaşamamışlar ve kendileri eksiye gitmeden kapattılar bana orada takip edildiği güvenini verdiler ve TSKB de pozisyon büyük olunca alenen benden yararlanıp kapatmadılar ve TSKB yi de takip ediyorlarmış ben aradım. Niye kapatmadınız diye aradık ulaşamadık diyor demek ki izliyorlar.

 1
Vedat
Vedat24 Nisan 11:00
 

Benim burda yazma amacım kimse ben gibi duruma düşmesin eminim ki yeni gelenlere de anlatmayacaklar. Kim görür de Kimi kurtarabilirsem kardır en azından insanlar acıya düşmez. Ben buradan sonuç elde edeceğimden değil ben gerekli yerlere başvurularını yaptım.

 3
Ahmet
Ahmet23 Nisan 23:11
 

22-23 martta oluşan harekete yakalandınız sanırım değil mi? O gün kaçmak imkansızdı zaten çok fenaydı.

Ali
Ali18 Eylül 08:25
 

Vedat Bey çok geçmiş olsun. Viop kar konusunda cazip olduğu gibi maalesef aldığınız pozisyonun tersi durumda çok zararli, ekran takip etmek ya da algoritmik işlem yapmak gerek, yaşadığınız durum için çok üzüldüm. İmzaladığımız sözleşmelerde bu riski aldığımızı beyan ediyoruz zaten, eğer hesabınızda yeterli teminat olmadığı durumda kurum sizin adınıza m. Call da teminat tamamlıyor yani bu yetkiyi onlara biz veriyoruz bu yüzden eksiye girmeniz normal bu yüzden özellikle viop piyasasında portföyün %60 ile işlem yapılmalı. Tekrar geçmiş olsun, aynı tarihlerde algoritmik işlem yapıyordum cuma aksam kapanışa doğru tüm robotlar shorta geçmişti o yüzden kaybım olmadı ama kazandığıma uzuldim sizin kaybınızı gördükten sonra, arkadaşımda sizin gibi 1m tl portföyden 250 bine düştü o gün, borsada kaybedilen yine borsada kazanılır Umarım en kısa sürede toplarlarsiniz.

Vedat
Vedat19 Eylül 09:50
 

Onecikle teşekkürler düşünceleriniz için Sadece burada değil hemen hemen hayatın her yerinde satıcıyı koruyan sözleşmeler. Bu konuda eksiye gidebileceği konusunda beni bilgilendirip benimde bunları anlayıp kendi yazımla okudum anladım yazmam gerekirken bana hiç birini yapmadan işlem yaptırdılar bilgisiz oluşumdan yararlandılar olayın olduğu gün hesabın bakiyesi tükeniyor kapatın ya da tamamlayın denmesi gerekirken onu da yapmadılar. Tesadüf kendim gördüm ve kapattım ve sözleşmelerinde teminat tutarı %50 nin altına düştüğünde kapatma yetkisi kuruma geçer demesine rağmen ve daha önce başka kontratta da oldu ve bana sormadan kaptttilar takip ediyor güveni verdiler. Yani bir dolu ihmal zinciri var borsa mi uzak olsun böyle rahatım daha iyi

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler