13 Kasım 2014

İnci Akü Garanti Kapsamındaki Aküyle İlgilenmiyor.

Aracımı çalışma sıkıntısından dolayı 2 hafta önce İzmir'de yetkili servise götürdüm, sonuçta Akü arızası verdi. Bir kaç farklı denemelerin hepsinde aküyü değiştirin uyarısı verdi cihaz. Ben de garantisi var nasılsa diye inci Akü İzmir yetkilisi Eren Otomotiv'i aradım.

Beni ikamet ettiğim ilçedeki temsilcilerine yönlendirdiler ama temsilcileri akümü söküp test etmek için benden en az 20 TL işçilik ücreti istedi. Dahası aküyü söktüğünde servis aküsü takmak mecburiyeti olmadığını söyledi. Ben yine anlayışlı davrandım ve kendi imkanlarımla yedek Akü temin ettim kendisine getirdim ama yine de akümü söküp test etmedi. Genel müdürlüğü aradım şikayetimi bildirdim. Hala cevap yok sonuç alamadım.

Gökhan 2.928 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan05 Aralık 2014

    İNCİ AKÜ GENEL MÜDÜRLÜK YETKİLİSİ ve İZMİR İNCİ AKÜ YETKİLİ SERVİS (EREN OTO İZMİR ) sorumlusu 20.11.2014 tarihinde perşembe günü akümü benden teslim aldı. Tabi ki İNCİ AKÜ nün yukarıda çok net açıkladığı maddeye göre tarafıma SERVİS AKÜSÜ VERİLMEDİ. Yani kendi imkanlarımla bir tane yedek akü tedarik ettim. Akümü aldığınız günden beri tam 16 gün, iş günü derseniz de tam ''12 ( ON İKİ ) '' İŞ GÜNÜ geçti. Bu süreç zarfında sayın inci akü tarafımı bir kere bile arayıp bilgi verme nezaketinde bulunmamıştır. En son salı günü eren oto yu arayıp sorduğumda akümün perşembe günü itibariyle tarafıma teslim edileceği söylendi. Garanti Belgesi, garanti şartları bölümü 4. maddesi: "Akünün arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde üretici akünün arıza işlemleri tamamlanıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir aküyü tüketici kullanımına tahsis etmek zorundadır." şeklindedir. Müşterisine madde açıklayarak çözüm üretmeyi deneyen İNCİ AKÜ yetkilileri bu maddeyi ben okudum anladım ama sanırım siz anlayamamışsınız. Bu da bana çok iyi bir tecrübe oldu bundan sonra İNCİ AKÜ ne alırım ne de etrafımdan bir kişiye aldırırım.

  • İnci Akü Temsilcisi13 Kasım 2014

    Merhaba Gökhan Bey, İletmiş olduğunuz durum sistemizde kayıtlı olarak yer almaktadır. Talebiniz ile ilgili olarak ise akü ile ilgili yapılacak ek şarj işlemi tüm bayilerimizde ücrete tabi olarak yapılmaktadır. Garanti Belgesi, garanti şartları bölümü 4. maddesinde iletmiş olduğunuz durum ve süreç hakkında bilgi yer almaktadır. Garanti Belgesi, garanti şartları bölümü 4. maddesi: "Akünün arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde üretici akünün arıza işlemleri tamamlanıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir aküyü tüketici kullanımına tahsis etmek zorundadır." şeklindedir. Bu süreç dışında gelişen bir durum mevcut ise lütfen tarafımıza iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, İnci Akü San. ve Tic. A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön