09 Ağustos
#12414467

İncehesap'ta Garanti Sorunu

28 Temmuz 2019 tarihinde İncehesap.com alışveriş sitesi üstünden Xiaomi mijia elektrikli tıraş makinesi sipariş ettim. Sipariş ettikten hemen sonra, ürün kargoya verilmeden garanti durumunu sordum. Türkiye garantili değilse iptal ettirmek istediğimi dile getirdim. Ürünün Xiaomi TR garantili olduğu söylendi. Dolayısıyla siparişin kargoya verilmesini istedim ve ürün elime ulaştı. Ürün kutusunda, ürünün Türkiye garantili olduğuna dair hiçbir ibare görmeyince mail yoluyla kendilerine ulaştım. Kutu ve içeriğin fotoğraflarını istediler. Ben de ivedilikle her içeriğin fotoğrafını çekip mail yoluyla dönüş yaptım.


Bu mailin ardından bana dönüş yapılacağı söylendi fakat kaç gün dönüş yapılmadı. Bunun üstüne ben tekrar mail atarak mağduriyetimin giderilmesini istedim. Bana gelen cevapta ürünün aslında Xiaomi TR garantili olduğu ancak etiket kalmadığı için distribütör firmanın o şekilde satışa sunduğu söylendi. Bana böyle bir bahane inandırıcı gelmediği için Evofone firmasını aradım ürünün seri numarasından ürünü teyit ettirdim ve beklediğim cevabı yani ürünün TR garantili olmadığı söylendi. Ben cihazı yurt dışı alacak olsaydım zaten 100 TL daha ucuza alabilirdim. Sonuç olarak yalan söylenerek bana ürün satıldı.

Emre Emre 5.407 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Emre21 Ağustos

    Hâlâ bir gelişme sağlanmadı

  • Emre15 Ağustos

    Firma yetkilileri benimle görüşme sağladılar. Adresime garanti belgesinin gönderileceği söylendi.

  • İncehesap Temsilcisi09 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, Şikâyetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, İncehesap.com

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler