20 Temmuz
#12298937

İncehesap Teknik Servis Garantili Tamir Etmiyor

23.12.2018 tarihinde İncehesap.com üzerinden satın aldığımız James Donkey 144hz oyuncu monitörü tarafımıza sıfır ürün olarak 2 defa ölü pikselli durumda gelmiştir. 3. Defa tarafımıza gönderdikleri monitör zamanla siyah ışık sızması vb...sorunları göstermeye başlamış ve servise gönderilmiştir.


Ürün Oksid Bilişim servisinde yaklaşık 14 gün serviste bekletildikten sonra tarafımıza hiçbir bilgi verilmeden ve cihazın sorununa bakılmadan tarafımıza geri kargolanmıştır. Kendilerine sorduğumuzda teknik ekibimiz yanlış anlamış, ürüne görüntü gelmediğini düşünüp görüntü geldiği için size geri gönderdi denilmiştir. Ürünü servise gönderdiğimiz de hiçbir şekilde monitöre görüntü gelmiyor şeklinde cümleler kurmadık. Tam aksine ürünü gönderdiğimiz aynı gün sabahı kendilerini hem arayıp hem mesaj yolu üzerinden sorunun beyaz pikseller, siyah ışık sızması ve monitör içindeki beyaz ışıkların sorun olduğunu defalarca bildirdik.


Ürün tamir edilmeden bize gönderildiğinde ürünü servise aynı gün almadan geri gönderdik ve 8 gün sonra ürünümüzü 3 gün test ederek hiçbir beyaz ışık, ölü piksel sorunu olmadığı söyleyip ürünü tekrar tarafımıza yolladılar.


Tarafımıza ürünü tamir etmeyeceklerini ve monitörün kasasında kullanıcı kaynaklı sıkıntılar olduğunu içine toz kaçtığını ve bunun için 170$ + KDV ücret ödememiz gerektiği söylediler. Ücret ödemek istemediğimiz için monitörün sorununu çözmeden problemli haliyle gün itibariyle tarafımıza ürünü geri kargoladılar.


Ürünümüzdeki sorun toz sorunu veya buna benzer bir şey değildir, günümüz hemen hemen her monitörde karşımıza çıkabilecek bir sorun olan “ beyaz piksel ve ölü piksel “ adı verilen bir sorundur. Ve aynı zamanda üründe beyaz ve siyah bir arka planda görebileceğiniz belirgin beyaz ışıklar mevcuttur.


Son güncelleme olarak ürün gün itibariyle elime ulaştı fakat bu sefer de kutu içeriği eksik. Cihazın adaptör kablosu içine maalesef koyulmamış vaziyette. Konuyla alakalı yardım eder misiniz?


Ekteki resimlere bakarsanız üründe en az 4 adet net şekilde ölü piksel ve bir o kadarda monitörün sol alt kısmında beyaz beyaz ışık şeklinde pikseller mevcut. Bu sorun cihazın panelinden kaynaklanan sorunlar değildir. 3 gün boyunca test ettiler ve ölü pikselleri bile göremiyorlar.


Yardımlarınızı bekliyorum teknik servis 3 gün test etmesine rağmen sorun yok diyerek adaptörsüz bir şekilde ürünü tarafıma gönderdi ve şu anda monitörümü eksik kutu içeriği nedeniyle yine kullanamıyorum.

Gokhan Gokhan 2.795 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Gokhan26 Temmuz

    Kimse iletişime geçmiyor bilginiz olsun.

  • Gokhan23 Temmuz

    3 gün önce bu yorumu yazdınız ama kimse tarafıma ne telefon yoluyla ne mail yoluyla dönmedi.

  • İncehesap Temsilcisi20 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Şikâyetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, İncehesap.com

Ziyaretçi Yorumları