sta-3-hoverOrtalama Çözüm

İncehesap Geri Gönderim Ve Ödeme İadesi

Alper Alper01 Haziran 17:37

Yorumları okuduğumda gerçekten endişelendim. Endişelenmemek elde değil. Yinede iade ve geri ödeme ile ilgili olarak şu anda firmanın cevabını beklemekteyim. Yaşayacağım durumu son aşamasına kadar burada paylaşacağım. Bir ürün siparişi verdim ve siparişim korona virüs kapsamın gecikmelide olsa tarafıma gönderildi. Ancak gelen ürün ekte fotoğraflarını sunacağım belgede de ifade edildiği gibi kırık çıktı. Kargo şirketinde mi kırıldı yoksa ürün bilinçli olarak kırık mı gönderildi bilmiyorum. Kargo şirketi firmaların arızalı ürünlerin ödemesini taşıyıcı, sigorta şirketleri ve ya müşteriye fatura etmek için bir takım hareketler yapabileceğini ifade etti. Her ne olursa olsun yaşanan olaylar kayıt altında soruşturmayı yürütecek aklı başında istihbarat birimleri ve kanun adamları ülkemizde bulunmaktadır. 

Onların varlığının bilincinde ve sabırlı bir şekilde doğru davranışlar ile atılması gereken adımlar atıldığında olması gerekenin olacağı konusunda endişem yok. Yaşadığım ve yorumlarda yazanlardan anlaşılana göre bilinçli ve sistematik olarak teslimat ve iade işlemlerinde müşteri tarafından teslim alınmayan ve geri iade olarak firmaya geri gönderilen kargolar firma tarafından bilinçli olarak teslim alınmayarak kargo şirketi tarafından tekrar müşteriye geri gönderilmektedir. (bu tarz uygulamaları hangi kanun maddesini yerine getirerek çıkar sağlama amaçlı kullanabileceklerini bilmiyorum ancak öğrenmek zor değil) gerekirse mahkeme kayıtlarına sunacağım bu bilgilerin burada yer alarak diğer müşteriler tarafından da bilinmesini istediğim için bu siteye eklenmiştir. Firmaya telefon ile ulaşma güçlüğü yaşayan her müşteri ile aynı sorunu yaşamaktayım. Firmanın yaşanan olayları mağduriyetleri ciddiye alması için sanırım firmaya ciddi bir soruşturma ve inceleme davası açılması gerekmektedir. 

Yoğunlukları sebebi ile taleplere yetişemedikleri durumunu bir mazeret olarak kabul edebilecek olsak da. Yetersiz personel ile çalışarak veremeyecekleri bir hizmeti onlarca marka ve yüzlerce ürünün isim güvenilirliği ile web siteleri olan incehesap.com da sanki insanlara suna bileceklermiş gibi ortaya koymaları yanıltıcı bir sunumdur. Sanıyorum ki ciddi bir hakime savcıya ya da müşteriye denk gelmemişler. Bir çok tüketici kanun maddesini hiçe saydıklarının farkında değiller. Örnek olarak ahırında 3 tane ineği olmayan bir çiftçinin S***gibi büyük bir firma izlenimi vererek tonlarca litre ödemesi alınmış sipariş yükünün altına girmesi gösterilebilir.

Cevaplar

İncehesap Logo İncehesap 3 hafta önce

Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede sonuçlanacaktır. Bu süreç içinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon veya mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, İncehesap.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler