İncehesap Ayıplı Ürün

Mustafa Mustafa23 Mart 19:41

incehesap.com'tan 13.03.2020 tarihinde 538825 sipariş no. İle sipariş verdiğim Corsair k70 mk2 red Switch klavye 17.03.2020 tarihinde elime geçti. Gelen klavyeyi incelediğimde kutusunun üzerinde çıkarılmış bant izleri, kutunun içerisindeki klavyenin koruyucu naylonun yıpranmış, bilekliğinin tutacaklarının kırılmış olduğunu tespit ettim. Ürünün kullanılmış ürün olduğunu düşünüp aynı gün iade-değişim talep formu düzenleyip gönderen kargo ile geri gönderdim. Ürün 18.03.2020 tarihinde ellerine ulaşmış olup bana herhangi bir bilgilendirme verilmemesine karşın 20.03.2020 tarihinde mesaj atarak üründe ayıp olduğunu, değiştirilmesini bu mümkün değilse paramın iade edilmesini talep ettim. Kendileri üründe ayıp olduğunu, servise göndereceklerini belirttiler. 

Ben servise gönderilmesini istemediğimden değişim ya da ücret iadesini tekrar belirttim, aksi halde bu durum için Tüketici Mahkemesi'ne gideceğimi belirttim. Kendileri 20 günlük servis sürecinden sonra bilgilendirme yapacaklarını söylediler.Benim buradan anladığım kadarıyla ürünü serviste bekletip yasal olan 14 günlük değişim süresini geçirtip yeni ürün veya ücret iadesi yapmayacaklarını anladım.Problemin çözümlenmesini aksi halde tüketici mahkemesine başvuru yapacağımı belirtmek isterim. Ekte mesaj içeriklerini gönderiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Mustafa 30 Mart 21:05

En kısa zamanda bilgi vereceğinizi belirtmişsiniz ama 1 hafta oldu hiçbir şekilde bilgilendirme yapmadınız. En kısa süre dediğiniz 1 ay mı yoksa 1 yıl mı?

İncehesap Logo İncehesap 25 Mart 17:56

Değerli Müşterimiz, Şikâyetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, İncehesap.com

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Murat 26 Mart 01:06  

    Sakın oyalama taktiklerine kanma ve yasal başvurunun yap.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler