In Street ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Göksel sonuçtan hiç memnun değil

In Street Değişim Sorunu!

508
Göksel
Göksel 01 Mart 20:16

İnternet sitesi üzerinden 32302252039702 sipariş numarası ile bir siparişim vardı.

Ürün 28.02.2023 tarihinde öğlen saatlerinde elime ulaştı. Ürünü incelediğimde numarasının uygun olmadığı kanısına vardım. Bu nedenle 0850 290 07 47 numaralı müşteri hizmetlerini aradığımda ürünün genel stoklarda olmadığı fakat başka illerdeki mağazalarda stok olduğu ve en yakın mağazaya giderek işlem yapıp ürünün adresime yönlendirilebileceği bilgisi verildi.

Bunun üzerine Eskişehir Vega AVM In Street mağazasına gittiğimde ürünün belli mağazalarda olduğu fakat istek yapacaklarını ama ürün numarasının bazı mağazalarda az stok olduğu için istek onaylanmayacağı gibi bir bilgi tarafıma bildirildi. İade işlemi başlatmayıp bilgilerimi alıp geri dönüş sağlayacakları bilgisi verildi. Fakat sürecine ne kadar sürede çözümleneceği bilgisi net olarak tarafıma bildirilmedi.

Bu net olmayan süreç nedeni ile tekrar aradığım müşteri hizmetleri, ürünün genel stokta olmadığı ve diğer mağaza stoklarını müşteri hizmetleri olarak göremedikleri için ürünü iade etmemi söylediler.

Ben bu ürünü In Street mağazasından sipariş verdiğimizde bu ürün farklı e-ticaret sitelerinde indirimde idi fakat ben daha güvenilir ve sorunsuz bir alışveriş yaparım düşüncesi ile In Street internet sitesinden sipariş verdim.

Fakat hata yapmışım. Şu anda mağdur oluyorum. Diğer e-ticaret sitelerinde sipariş verdiğim fiyatlar değişmiş ve zamlanmış. Şu anda ben bu ürünü iade etsem yeni alacağım ürün pahalı ve maddi manevi zarara uğrayacağım.

Ürün tedarik edilme sorunu olduğunu düşünmüyorum. Ürünün resmi üreticisi sitesinde her numaradan mevcut stok görülmektedir.

Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Gelişme
Gelişme

07 Mart 20:42

İnternet sitesinden aldığım ürün numarası küçük gelmesi sebebi ile ayağıma olmadı. Bu durum nedeni ile Eskişehir vega şubesine giderek ürünün değişimini talep ettim. Mağazada ürün stoğu olmadığı fakat farklı renk için diğer mağazalardan istek yapılabileceği ve talebimin alınarak geri dönüş yapılacağı bilgisi verildi. İade edin dedim barkod numarasını girdiler sis gün içerisinde olumlu veya olumsuz bir dönüş yapılacağı bilgisi verildi. Ayrıca iade etmek istersem ürünü kargo ile iade edebileceğim belirtildi.

Haber çıkmayınca Eskişehir Espark şubesine giderek ürünü iade etmek istedim. Barkod numarasını girdiler ürünün barkod numarasının hatalı olduğunu söylediler. Bunun üzerine kasa görevlisinin yanında müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım kasa görevlisine bir şeyler söyledi filan daha sonra yine olmadı durum üzerine müşteri hizmetleri yetkilisi müşteri ilerleyen zamanlarda tekrar denesin diyerek görüşmeyi sonlandırdı. Bu mağazadaki kişiler kasalarının eski kasa olduğunu karasal internet alt yapısında sorun olduğunu ve sistemin çalışmadığını Eskişehir doktorlar şubesindeki cihazın yeni olduğunu oradan iade edebileceğimi kaba bir dille belirttiler.

Bu durum üzerine müşteri hizmetlerini aradım. Böyle bir durumda mağazanın kasa destek biriminden destek alması gerektiğini ve sorunumun çözüleceği hakkında bilgi verildi.

Bu durum üzerine Eskişehir doktorlar mağazasına giderek ürünü iade etmek istediğimi bildirdim. Bu mağaza kasa görevlisi de barkod numarasının tanınmadığı bilgisi verdi. Durumu izah ettim müşteri hizmetlerini aradığımı ne yapması gerektiği hakkında bunu dediklerini bildirdim. Fakat bu sürecin uzun olacağını söyledi kasa görevlisi.

Satış sitesinde, reklamlarda, müşteri hizmetleri hattında kargo poşetinde belirtilen internet üzerinden alışverişleriniz size en yakın mağazadan iade veya değişim yapabileceğimi taahhüt ettiğiniz işlem 3 adet mağazanız bulunan Türkiye Cumhuriyeti Eskişehir ilinde hiçbir mağazanızdan iade edemedim.

İade işlemini kargo ile yapın tavsiyesi veren müşteri hizmetleriniz ve şube çalışanlarınız çok akıllı anlaşılan. Anlaşmalı olduğunuz kargo firması kargo kabul işlemlerini benim çalışma saatlerim içerisinde yapmakta. Bende ürünü teslim edemiyorum.

ST-2809854-Z0J7 bildirimi oluşturan müşteri temsilcisi ile olan konuşmamın dinlenip müşteri hizmetlerinden şikayet olduğumu bildiririm.

In Street Logo
In Street02 Mart 11:22
Göksel
Göksel02 Mart 20:30

Arandım fakat çözüm odaklı bir yaklaşım sergilenmedi. Daha sonra ürünü iade etmeye karar verdim. Tekrar müşteri hizmetlerini aradığımda ürünü en yakın mağaza veya kargo aracılığı ile iade edebileceğim bilgisi verildi. Bu bilgiyi aldıktan sonra Eskişehir Espark mağazasına gittim ürünü iade etmek istediğimi belirttim ve ürünü iade alamayacaklarını barkod kodunun tanımsız olduğu söylendi. Mağazadayken tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve kasa görevlisi ile konuşturdum sorunu çözemediler. İlerleyen günlerde tekrar denesin demiş müşteri hizmetleri. Mağazada ürünü başka şubeden iade edebileceğim bilgisi verdi. Bu bilgiye istinaden Eskişehir Vega şubesine gittim. Ürünü iade etmek istediğimi belirttim sadece ürünün kargo ile iade edilebileceği bilgisi verildi. Mağaza görevlileriniz ve müşteri hizmetlerinizin verdiği bilgiler tamamen müşteriyi mağdur etmektedir. İnternet sitenizde ve müşteri hizmetlerini mağazadan direk iade işlemi yapılabileceği bilgisi vermesin rağmen iade almıyor mağazalar. Espark mağaza internette sorun var, vega mağaza ise biz iade almıyoruz şeklinde cevaplarla birbirini yalanlar şeyler söylüyorlar. Sisteminiz nasıl çalışıyor anlamış değilim. Kaldı ki çalışanlarınızda bunu bilmiyor zaten. Tek bildiğiniz şey müşterileri kendi parası ile rezil etmek.

Göksel
Göksel03 Mart 20:43

Sorunlara karşı muhatap bulunmuyor. Müşteri rezil oluyor. Bunu bilerek alışveriş yapın.

Benzer Şikayetler

profile
544
29 Ocak

In Street Ne Ürün Var Ne Para İadesi

23 Aralık tarihinde Eskişehir Espark In Street bayisi aracılığıyla sipariş oluşturuldu. 2-3 gün içinde adresinize teslim edilir dendi. 12 Aralık tarihine kadar In Street i 3-4 defa aradım. Her arayışımda işlemin hızlandırılması için not düştüklerini söylediler. Bunun üzerine sipariş iptali ve ücret ...

profile
268
27 Ekim 2022
profile
Halil'in Teşekkür Mesajı

“Siparişimi teslim ettiler. Teşekkür ederim”

In Street Siparişimi Teslim Alamıyorum

12 Ekim tarihinde In Street'in İnternet sitesinden 32210121907031 numaralı bir tane ayakkabı sipariş ettim. Teslim adresi olarak da Eskişehir Espark I...

profile
1.178
09 Temmuz 2022

In Street İade De Sorun Yaşıyorum

In Street uygulamasından 2 ürün sipariş verdim. Numarası olmadığı için birini iade etmek için Eskişehir Espark AVM deki In Street mağazasına gittim. Fatura istediler. Uygulamaya girip siparişlerim bölümünden faturaya giriyorum kasadaki bilgisayar kabul etmiyor. Tam 1 saat uğraştılar iade almadılar. ...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .