15 Nisan 2013 #1743180

İmleç Pazarlama İade Edemiyorum!

Tarafıma cep telefonundan ulaşan İmleç Pazarlama Bright Use X5 adlı elektrik tasarruf cihazını satmak istedi. Görüşmelerin kayıt altına alındığını da söyledi (İ. veya İ. Hanım) ve cihazı kullanmamı % 25 elektrik tasarruf ettirdiğini, memnun kalmadığım veya indirim sağlanmadığı takdirde 3 ay içerisinde koşulsuz olarak iade edip paramı alabileceği garantisini verdi.


04.02.2013 tarihinde ürünü aldım. 18.02.2013 te elektrik faturamın kesildiği gün cihazı takıp kullanmaya başladım. 1 ay sonunda 119.80 TL olan faturam cihaz bağlandıktan sonra 118.70 TL geldi (1 hafta evde olmadığım halde). Cihazı iade etmek istediğimde tam 14 kez geri arayacaklarını söyleyip aramadılar.

İbrahim 166 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim16 Nisan 2013

    Telefonla sorunu çözemediğimden firma İzmir'de olduğu için yerine gittim. Firma (U. Bey) ürünü ancak noterden ihbarname ile geri alabileceğini ve noter masrafını da ödeyeceğini söyledi. Ben de notere gittim, noterde masrafın 102 TL tutacağı söylenince, U.Bey'i noterden telefonla arayıp masrafı kabul ettiğinin onayını aldım. Ürünü evden gelip teslim alacaklarını söylediler. Ancak 1 hafta ne arayan, ne de ürünü almaya gelen olmayınca tekrar firmaya gittim. Bu sefer de B. Bey adında birisi iadeyi kabul etmeyerek toplamda 217 TL masraf ettiğim ürünü alarak yerine başka bir ürün (fiyatı 200 TL'nin üstünde olduğunu iddia ettiği) vererek, yine 3 ay kullanmamı memnun kalmazsam geri alıp masraflarımın hepsini iade edeceğini iddia ederek başından savdı. Ancak ürünün fiyatını araştırdığımda fiyatının 95-105 TL arası olduğunu öğrendiğimde yeni bir şok yaşadım. Ürün işe yarasa bile en az 100 TL zarardayım. Sorunu da çözmek gibi bir niyetleri yok, sadece zaman kazanıp vazgeçerim diye erteliyorlar. Ancak hakkımı kesinlikle helal etmiyorum..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön