06 Şubat 2016

İlkem Turizm Servis Ücreti İadesi Yapılmıyor!

Okul değişikliği yüzünden 2015-2016 yarı yıl ücretinin iadesini istedim. Ancak bu firma ödemeyeceklerini "nereye başvurursan başvur" tarzında hiç de Ali Bayraktaroğlu'na yakışmayan tarzda cevap geldi. Ben de belediye, Ulaştırma Bakanlığı'na yönetmeliği uygulamaları bu yapılan hukuksuzluğu giderilmesi için şikayette bulundum.

Anlaşılan Ali Bayraktaroğlu' nun çalışma şekli bu şekilde, insanları mağdur etme üzerine kurulmuş. Türkiye'de bir kanunun ve yönetmeliğin olduğunu unutmuş. Hakkımı arayacağım. Doğa Koleji'ne bir şey demiyorum zaten onlar görmedik, bilmiyoruz diyorlar. Tüketici Hakem Heyeti'ne de bu hafta başvuracağım. Ayrıca BİMER'e de yazdım. Şu anda belediye, Ulaştırma Bakanlığı, Tüketici Hakem Heyeti ve BİMER ile bakalım ne olacak ben de merak ediyorum.

Senol 2.283 Okunma

Cevaplar

 • Senol15 Ağustos 2016

  İcra ile paranın yaklaşık iki katını tahsil ettik. Dediğim gibi peşin ödeme yapmayın bu firmaya

 • Senol06 Mayıs 2016

  Tüketici mahkemesinin kararını uymadı, icraya verdim. Hayırlısı çok inatçı firma ödemiyor bir türlü

 • Senol24 Mart 2016

  Hakem Heyeti olumlu sonuçlandı. Şimdi parasını tıpış tıpış ödeyecek, ödemez ise icraya vereceğim. Hakkınızı yedirmeyin. Bu uyanık firmalar işin farkında 100 kişi senş mahkemeye vereceğim der bir kişi verir onunda verin parasını gitsin mantığı,

 • Senol24 Şubat 2016

  Şikayetimin durumu hakkında bilgi vereyim. Maliye'ye şikayetimden sonra eve fatura geldi.:)) BİMER'e şikayet ettim. BİMER, her kuruma benim şikayetimi yazıp cevapları bize gönderiyor, nasıl bir sorunu çözebileceği hakkımda bilgim yok, ulaştırma bakanlığına şikayet ettim. Şikayetim de yönetmeliğinize sahip çıkın, uygulayamıyorsanız kanunun yönetmeliğin ne anlamı olduğunu belirttim. Oradan bir ses gelmedi henüz, büyük şehir belediye'si ise tam bir komedi, uKOME kararlarını hatırlattım. Ancak herkes birbirine dilekçe yazıyor. Sonuç buradan da çıkmaz gibi, bende en son tüketici hakem heyetine başvurdum. Korktuğum gibi olmadı başvurması çok kolay bakalım ne olacak... .

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön