22 Temmuz 2016

ikinciyeni.com İhale Sürecini Etkilemeyen Bir Nedenle Hukuksuz Olarak İhalenin Uzatılması

18.07.2016 günü saat:13 00 'de sonlanacak ihale, iki saat kala 2 gün uzatılmıştır. Ülkemizin son
zamanlarda yaşadığı durum öne sürülmüştür. Sistemde az kişi olmasaydı neden uzatılmaya gidildi? Neden 3 gün önce gerçekleşen olay nedeniyle 2 saat kala uzatmaya gidiliyor? İki gün uzatılmasıyla ne değişecek, neden iptal edilmedi? Şartnamede Türk hukuk sistemi geçerlidir ve tüketici hukuk kuralları geçerlidir.


Tüketici kanunu uyarınca yasal olarak ihale süreci başladıktan sonra tek taraflı uzatıma gidilemez, ihale başlamadan önce bildirim ve ilan edilmelidir. Şirkete yakışmayan bir yaklaşımla araç değerinin altında gitmesin diye ve tarafımın bu bedelden almasını engellemek için ihaleyi geçerli (ihale sürecini etkilemeyen) bir neden sunarak hukuksuz olarak uzattığını düşünüyorum. Sözde ihale süreciyle insanlar kandırılıyor. Kendi istedikleri rakama yaklaşmayan tüm ihaleleri iptal ediyor veya uzatıyorlar.

Nuri 12.584 Okunma

Cevaplar

  • ikinciyeni.com Temsilcisi25 Temmuz 2016

    Nuri Bey Merhaba, Öncelikle, değerli vaktinizi ayırıp, görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Açık artırma öncesindeki yaşanan olaylardan kaynaklı olarak ilk iş günü olan 18.07.2016 tarih, saat 09:00’ da açık artırmanın 20.07.2016 tarihinde bitmesine yönelik karar alınmıştır. Açık artırmamıza katılan tüm kullanıcılarımıza konu hakkında bilgi verilmiş ikinciyeni.com üzerinden mevcut durum paylaşılmıştır. “Müşteri Memnuniyeti” ilkelerinden ödün vermeden çalışmaya özen gösteren kurumumuz çatısı altında şuana kadar İnternet ortamında 504 adet açık artırma düzenlenmiş olup 28.000 adet otomobil yeni sahipleriyle buluşmuştur. Sadece 18.07.2016 tarihinde bitecek olan açık artırmamızda yukarıda belirtilen duruma istinaden bu değişiklik yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunar bu vesileyle iyi günler dileriz. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş ve önerilerinizi [email protected] ve 0850 22 44 222’den bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön