18 Aralık 2018
Yorum Yap
#11318793

İkea'de Sorunlar Çözülmedi!

15.12.2018 'de oğluma yeni tuttuğumuz evin mobilya ihtiyaçlarını almak için Bayrampaşa İkea'ya gittik. Cumartesi yoğunluğuna rağmen görevli personel mobilyaları seçmemiz için yardımcı oldular. Ancak seçimden sonra her bir parça için depoda yapılması gereken işlemleri açıklayan kimse olmadı. Daha önce herhangi bir İkea'dan alışveriş yapmadığımızı belirtmek isterim. Sonraki aşamalarda yaşayacağımız sıkıntıları tahmin edemediğimizden tüm ev eşyalarımızı da İkea'dan seçtik. 5 büyük alışveriş arabası dolu olarak kasada bekleyip nakliye ve montaj da istediğimizi belirterek ödememizi yaptık. Tabi bu aşamaya gelinceye kadar saatler geçti. Asıl işkence bu noktadan sonra başladı. Nakliye için İkea'daki lojistik yetkilisinden teslimatın mutlaka ve mutlaka 2 gün sonra yapılacağını öğrendik. Evin boş olduğunu ve bizim de şehir dışından geleceğimizi belirtmemize rağmen bu tarihin asla! Değiştirilemeyeceğini öğrendik.


Mobilyayı teslim alması için sitenin tek yetkili emlak ofisi temsilcisi hanımefendiden ricada bulunduk ricamızı kabul etti biz de lojistik şirketine telefonunu verdik. Bu sırada lojistik şirketi görevlisi teslimatın hangi saatler arasında yapıldığını ve özel bir durumumuz varsa o sırada belirtmemiz gerektiğini söylemedi. Pazar günü Borusan lojistik bilgilendirme mesajında eşyaların pazartesi 15.00-18.00 arasında adresimize teslim edileceğini bildirdi. 16 Aralık pazar ve 17 Aralık pazartesi İkea müşteri hizmetleri bölümünü arayarak saat 17.00'den sonra emlak ofisi görevlisinin mesaisinin bittiğini ve sitenin taşınma iznini vermediğini belirterek teslimatın 17.00'ye kadar yapılmasını rica ettim, görüşmelerimiz aranırsa sesli kayıtta mutlaka bulunur.


Telefondaki müşteri hizmetleri yetkilileri ricamızı lojistik yetkililerine ilettiklerini ancak saat kısıtını en başta mobilyaları teslim ederken İkea'daki lojistik yetkililerine söylememiz gerektiğini ifade ettiler biz de bu konuda bizi kimsenin uyarmadığını bizim de hangi saatlerde teslim olacağını orada öğrenemediğimizi anlattık. Sonuçta mobilyalarımızı teslim edecek şoför 18.00'den sonra eşyaları getireceğini söyleyerek bizi aradı. Bu saat bize iletilen teslimat saatinin dışında ve eşyaların teslimi mümkün olmadığından (tabi bu arada yapılan tüm görüşmelerin ricaların hangi aşamada tıkandığından habersiz) eşyalarımız geri gitti. Yaşadığım üzüntü ve stres de ciddi sağlık problemlerine neden oldu. Bu aşamada en kısa zamanda eşyaların tarafımıza teslimini ve montajının yapılmasını talep ediyorum.

Filiz Filiz 1.314 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Filiz'in Teşekkür Mesajı30 Aralık 2018

  İkea itirazımızı kabul etti. Aldığımız tüm ürünler eksiksiz olarak teslim edildi aynı gün montajı da yapıldı. Çözümde en büyük pay bana göre meseleye çözüm odaklı yaklaşan ve gerekli çabayı gösteren İkea müşteri ilişkilerinden Miray hanımdır. Diğer çalışanlara da teşekkür ediyorum.

 • Filiz24 Aralık 2018

  İkea itirazımızı yerinde buldu ve 2. Bir nakliye ücreti almadan noksansız olarak taahhüt ettikleri tarihte mobilyalarımızı adresimize teslim etti. Çözüm aşamasında İkea Bayrampaşa müşteri ilişkilerinden Miray hanımın yardımlarına ayrıca teşekkür ediyorum.

 • Filiz18 Aralık 2018

  En kısa zamanda eksiksiz olarak satın almış olduğum ürünlerin teslimini ve montajını istiyorum. Bu saate kadar geri dönüş olmadı. Zaman sizin için olduğu kadar bizim için de değerli. Yaşadığım sağlık probleminin de telafisi yok.

 • İkea Temsilcisi18 Aralık 2018

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Sorularınız için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA Türkiye Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları