IKEA  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Berk'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

IKEA Yanlış Gelen Ürün

8.943görüntüleme
Berk
Berk 16 Kasım 2020 15:10

02.11.2020 tarihinde internet sitesinden Hemnes divan ve bu divana uygun 2 ader Malfors 80x200 yatak aldık. Ürünler 06.11.2020 tarihinde geldi. Tüm kutuları kontrol ettikten sonra açmadan kaldırdım kurulum olacağı in. 10.11.2020 tarihinde kurulum için geldiklerinde patpat naylona sarılı yatakların aslında 2 adet 80x200 olmadığı 1 adet 160x200 olduğu anlaşıldı. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirim. Ancak, kuruluma gelen arkadaşlar mağazaya gidip değiştirmenin daha kısa süreceğini söylediler. Keza, evde kalan misafirim için mevcut koltuğu kaldırmış olduğumdan, yatağa acil ihtiyacım vardı. Ben de tekrar çağrı merkezini aradım ve aynı zamanda kurulum için gelen arkadaşların bana verdiği Ankara mağazası numarasını aradım Durumu aynen bu şekilde izah edip, mağazadan değişip değiştiremeyeceğimi sordum. Her iki taraf da değiştirebileceğimi belirtti. 1-2 saat sonra mağazaya gittiğimde, bunun böyle yapılamayacağını söylediler. Bende durumu aynen bu şekilde aktardım, gelmeden aradığımı, değiştirebileceğimi söyledikleri için geldiğimi belirttim. Onlar da yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar. Ancak, bizim elimizde 1 paket olduğu için karşılığında 1 adet yatak verebileceklerini, diğer yatağın da online'dan gönderileceğini söylediler. Akabinde yatak için biraz beklemem söylendi. Daha sonra yatağın kamyondan yeni indirildiği, 48 saat içinde eve teslim edileceği belirtildi. Ona da tamam dedik artık. 4 gün sonra ancak bir yatak elimize ulaştı. Şimdi diğer yatağı sorguladığımızda, hatanın lojistikten mi yoksa IKEA'dan mı yapıldığını kamera kayıtlarının izlendiğini vs. Söylediler. Halen yatağımız yok ve hatanın kimden kaynaklandığı konusu da bizi hiç ilgilendirmiyor. Bu konuyu buraya yazmadan önce sabırla beklediğimi düşünüyorum. Her müşteri hizmetleri aradığımızda da bu konuyu sabırla tekrar tekrar anlattığımızı da ayrıca belirtmek isterim.

IKEA Logo
IKEA16 Kasım 2020 15:25

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Sorularınız için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA Türkiye Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri

Berk
Berk18 Kasım 2020 13:30

Az önce bize halen dönüş olmadığı için çağrı merkezinizi aradık. Çağrı merkeziniz, sorunun IKEA'dan mı yoksa Horoz Lojistik'ten mi kaynaklandığının anlaşılması için kamera kayıtlarının incelendiğini söyledi. Açıkçası bu bizi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. Benim 1 yatağım eksik. Ben size 160x200 yatağı iade etmişim karşılığında bana 1 adet 80x200 vermişsiniz. Aradaki fiyat farkını düşünseniz bile sizden alacağımız var. Halen diğer yatağı bekliyoruz. Bu kadar uzamasını hayretle izlemekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Diğer müşterilere de örnek olması açısından, online mağazadan ürün alırken bu sitede yazılan şikayetleri dikkatle incelemelerini, riske girmemelerini tavsiye ediyorum. Bize ürünümüzü teslim edin, taşıyıcı firma ile aranızdaki anlaşma bizi ilgilendirmiyor!

Berk
Berk20 Kasım 2020 16:03

Dün halen yatağımız ile ilgili bir gelişme olmadığı için çağrı merkezini aradık. Ürününüzün etiketini hazırlıyorlar, size en geç 18.00'e kadar dönüş yapılacaktır dendi. Tabii ki bir dönüş olmadı. Şaşırtmadı yani IKEA. Bugün aradık size dönüş yapılacak dendi. Şaka deği! Yazıklar olsun!

Berk
Berk20 Kasım 2020 16:27

Ayrıca IKEA'nın yanlış getirdiği ürünün fiyatı bize vermiş olduğu 1 tek yatak ürününün fiyatından 2 kat fazla. Sırf bunun karşılığı bile bize diğer yatağı getirmeniz gerekiyor. Hala neyin incelemesi. Bu resmen bir dolandırıcılık olmaya başladı. IKEA dan alışveriş yapacaksanız bu sitedeki tüm yorumları dikkatle okuyunuz.

Berk
Berk21 Kasım 2020 15:56

Rezalet devam etmekte! Dün de dönüş yapılacağı söylenmişti. Dönüş olmamasına şaşırmadık. Tekrar aradık, teslim ettiğimiz ürünün fotoğrafını istemişler mağazadan. Ve bu bilgiyi de utanmadan bize söylüyorlar sanki bizi ilgilendiren bir konuymuş gibi. Bize yanlış daha sonra da eksik ürün teslim edildi. Halen çözüm yok. Online dan alışveriş yapmayın. Gidin, görün ve öyle alın. Hiç riske girmeyin, benim başıma gelmez de demeyin. Ben öyle dedim ve pişman oldum.

Berk
Berk27 Kasım 2020 17:07

2.11.2020 tarihinde vermiş olduğumuz sipariş ancak bugün itibari ile tamamlandı...

  • profile
1 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Berk
Berk18 Kasım 2020 10:45
 

Dün IKEA'dan aradılar en kısa sürede dönüş yapacağız diye. Halen ne arayan var ne de yatak!

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler