12 Nisan 2013 #1739671

İkea Sosisli Sandviç!

Ankara İkea mağazasında, 12 Nisan 2013 günü akşam saat 20:30 civarı 5 yaşındaki oğlumuzun talebiyle alt kattaki büfeden sosisli satın aldığımızda sosislinin renginin çok açık olduğunu fark ettik. Satıcıya sorduğumuzda dana eti değil %100 tavuk eti olduğunu söyledi. Sağlık bakanlığının, bu tür ürünlerde yasakladığı tavuk etini hiç bir ibare olmadan böylesi büyük bir mağazada satılmasına üzüldük ve sandviçi yemeden bıraktık. İnternetten araştırdığımda köftelerinde at eti olduğuna dair iddialar gördük. İkea temsilcisi bu iddiaları kabul etmediği gibi köfte ve sosislilerinin % 100 dana eti olduğunu belirtmiş. Ama dün bize satılan sosisli tavuk etiydi.

Melike 1.137 Okunma

Cevaplar

  • İkea Temsilcisi19 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, Konuyla ilgili tüketicimiz ile irtibata geçilerek gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri 444 4 532

  • Melike17 Nisan 2013

    İkea Ankara şubesi lokanta sorumlusu Gıda Mühendisi tarafından arandım. Sattıkları sosislinin Pınar 'ın %100 piliç eti olduğu söylendi. Bir süre önce dana eti ve piliç eti karışık sattıklarını fakat Sağlık Bakanlığının bir takım düzenlemeleri sonucu %100 piliç etine geçmek zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Asıl benim sorunum, tavuk etinden oluşan ürünleri yemeyen benim gibi müşteriler için bu sosislinin % 100 piliç eti olduğuna dair herhangi bir ibare bulunmamasıydı. Bu konuda Ankara sorumlusu olarak herhangi bir düzenleme (sosislinin piliç eti olduğuna dair ibare) yapamayacağını fakat üst düzey İkea yetkililerine ileteceğini belirtti. Sonuç olarak İkea' da yemek yemek benim için sona ermiştir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön