21 Eylül 2017 #9510432

İkea Nakliyat İçin Söz Verilen 7 İş Günü Sözü Tutulmuyor

Online satış sonrası ilgi vasat durumda. Şirket sözleşmeleri gereği 7 iş günüde nakliyatını gerçekleştireceğine yönelik sözünü tutmuyor. 11 Eylül'de verdiğim siparişi özellikle hızlandırma talep etmeme rağmen 21 Eylül'de hala alabilmiş değilim. Anlaşmış oldukları nakliyat şirketi (Horoz Lojistik) ise vasat ötesi ne telefonunuzu açan var ne arayan soran. İkea müşteri temsilcisi ise nakliyatta bilgisini verip başından atıyor. Sanki ben bilmiyorum nakliyatta olduğunu. 7 iş günü diye oraya madde koyuyorsan eğer nakliyat ile iletişime geçip benim mağduriyetimi gidermek senin sorumluluğunda. Şehir dışına çıkacağım ve bunlar yüzünden bekleyip duruyorum.

Serkan 6.027 Okunma

Cevaplar

 • Serkan29 Eylül 2017

  İKEA'dan online olarak 11 Eylül'de sipariş ettiğim ürünler 28 Eylül günü hala teslim edilmemesi yanında Horoz Lojistik denilen firma bugün sorgu ekranına teslim edildi bilgisi düşmüş. Sevk irsaliyesi kesinlikle imzalamadım. Bugün arayıp 5 kutu olan siparişimin bir kutusunu kayıp ettiklerini söylediler bende bulun öyle gelin dedim. Günlerdir İkea ve horoz lojistiğe sayısız şikayetim, mailim, görüşmem, bu sitedeki şikayetlerim bırakın netice vermeyi tek bir kişi arayıp ilgilenmedi iki firmadan da. Bugün ise başıma gelene bakın hem işlerini yapmıyorlar hem de sisteme kötü niyetli olarak yalan bilgi giriyorlar. Bu iki firma hizmet sektörü için açık bir tehlike resmen. Kesinlikle uzak durun bunlardan.

 • Serkan28 Eylül 2017

  28 Eylül her gün yeni bir bahane, ürünler hala teslim edilmedi gerçekten inanılmaz yaratıcılar...

 • Serkan26 Eylül 2017

  Bugün 26 Eylül siparişim ile ilgili hiçbir gelişme yok: D

 • Serkan25 Eylül 2017

  Bugün 25 Eylül siparişim hala bana ulaşmadı. Bununla beraber ne bir İkea yetkilisi ne de nakliyat firması arayıp bilgi verdi. Kimsenin çözümle ilgilendiği yok. Buraya firmalar tarafından atılan mesajların samimiyetine de inanmıyorum. Hatta bence otomatik olarak sistemlerinden atılıyor. Bir hafta sonu daha evde nöbet tuttuk. Hiç beklemezdim ama İkea tam bir hayal kırıklığı. Online alışveriş yönetiminin şu ana kadar gördüğüm en kötü örneği. Artık çabalamıyacağım bu iki şirkete ulaşacağım ve işi çözeceğim diye (sanki ben satıcıyım onlar müşteri gibi) kendi hallerine bırakacağım sadece ne zaman gelecekler die merak ediyorum:) Bakalım sorumsuz ticaretin sınırları neymiş. Gelecekte bu iki şirketin adı geçen hiçbir alışverişte asla ben ve yakınlarım olmayacak yapabileceğim en iyi yaptırım bu olabilir.

 • İkea Temsilcisi21 Eylül 2017

  Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz kayıt altına alınmış olup, çözüm süreciniz başlatılmıştır. Takibi için 09:00 – 22:00 saatleri arasında 444 4 532 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. IKEA Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön