IKEA ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Hakan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  1 Yorum

Ikea Müşteri Hizmetleri Yanlış Bilgilendirme Yapıp Mağdur Ediyor

4.235görüntüleme
Hakan
Hakan 07 Kasım 2020 03:04

Yaklaşık 2 ay önce nakliye ve montaj hizmeti ile birlikte Söderhamn 4'lü köşe takımı ürününü aldım. Ürünle birlikte gelen kılıfta problem çıktı. Konuyla ilgili IKEA'yı arayıp destek almak istediğimde ilk başta çok güzel yardımcı oldular (diye düşündüm). Eksper konuyu inceledi ve kılıf ile ilgili değişime onay verdi. Onay sonrası durum bana bildirildi değişim in istersem ürünü kargolayabileceğimi ya da en yakın şubeye bırakabileceğim iletildi. Ankara şubesine ürünü bırakıp viarp-bej renginde olan kılıftan almak istediğimi belirttim. Telefondaki ilgili kişi bunun Ankara şubesinde bulunduğunu gidip değiştirebileceğimi iletti. Film bundan sonra başlıyor. 

Ben kılıfları söküp mağazaya götürdüm, mağaza "bu kılıf stoklarımızda yok" diyor. Oradayken telefonla arıyorum telefondaki kişi bana "hayır o mağazada bulunuyor siz iade değişim bölümüne gidin viarp-bej modelini alacaksınız" deniyor. Bu yaptığım konuşmaların hepsi ses kayıtlarında mevcut lütfen dinleyiniz. Sonrasında iade bölümündeki kişilerde "IKEA online mağazası bizim stoklarımızı yanlış görüyor, burada bulunmuyor" dedi. Tüm günüm bu durumla çöp oldu resmen. Sonra tekrar geldim ve kılıfları takmaya çalıştım fakat ne kadar işkence olduğunu Bilenler ® bilir, sırf bununla uğraşmamak için zaten parasını verip montaj hizmeti aldım ve yine de uğraştım. 

Sonrasında telefonla arayıp durumu bildirdim, dediler ki 48-72 saat içinde aranacaksınız. Bakın tam 2 ay oldu 5 6 defa aramama rağmen ancak dönüş sağlandı. Burası ayrı komik, dönüş sağlayan kişi o kılıfın olmadığını ama finsta beyaz modelin bulunduğunu dilersem bu modeli kargoyla gönderebileceğini ya da dilersem Ankara mağazasında mevcut olduğunu ve gidip alabileceğimi söyledi. 2 3 defa sordum ve mağazada var denildi. Akşam hazırlıklarımı yaptıktan sonra çıkmadan önce internetten sorguladığımda bu ürününde orada olmadığını gördüm. IKEA müşteri hizmetlerine ikinci kez güvendim ve ikinci kez yine mağduriyet yaşadım. 

Telefonla arayıp durumu bildirdiğimde evet o mağazada bu ürün görünmüyor, ben şikayet kaydınızı aldım dönüş sağlanacak dendi. Yine 2 ay sonra mı döneceksiniz? Kılıf kalmayacak, yeni bir ürün getiremiyorsunuz zaten. Elimdeki bu defolu ürünle mi kullanacağım ben ürünü? Bu nasıl müşteri memnuniyeti? Oturdum bir sürü sök takla uğraştım, bunu iade alabilir miyim diye sorduğumda hayır iskelette kırık varsa ödeme yapılır deniyor. Beni bu kadar uğraştırmaya, beni bu markadan soğutmaya ne hakkınız var? Müşteri hizmetleri gerçekten ama gerçekten çok kötü.

IKEA Logo
IKEA07 Kasım 2020 14:30

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Sorularınız için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA Türkiye Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri

Hakan
Hakan10 Kasım 2020 23:21

Neden aranmıyorum sizin tarafınızdan? Neden bir bilgilendirme mesajı yok? Neden müşterilerinizi umursamıyorsunuz? Neden 10 defa aramama, şikayet kaydı bırakmama, geri dönüş beklememe ve internet ortamında bu durumu bildirmeme rağmen bilgi için sürekli ben aramak zorundayım?

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Hakan
Hakan09 Kasım 2020 12:20
 

Aradan 2 gün geçti, yine arayan soran yok. Madem yetişemiyorsunuz, personel ekleyin. Neden bizi mağdur ediyorsunuz ki? Avrupa'da da bu şekilde mi davranıyor acaba IKEA müşterilerine?

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler