IKEA Müşteri Hizmetleri Fiyasko, Kırık Ürün

Ayça Ayça09 Eylül 2019 16:05

İkea’dan 28.08.2019 ve 29.08.2019 tarihinde art Arda alışveriş yaptım. Aldığım ürünlerden biri L koltuk takımıydı ve bazalı parçası kırık çıktı. Montaj esnasında fark eden montaj ekibi sorunu bildirerek değişim sağlanması için rapor tuttu. Aynı zamanda 2. alışverişimin içerisinde bulunan Pax gardırop sistemleri parçası olan tel sepet montaja uygunsuz bir biçimde yamuk çıktı ve aynı ekip tel sepetinde değişimi için tutanak tuttu. Fakat koltuğumun bir parçası değişirken tel sepetim değiştirilmedi. Bu konu hakkında yaklaşık 5 kere İkea müşteri hizmetlerini arayıp bildirdim fakat her defasında gün içerisinde bana geri dönüş yapılacağını söyleyerek geçiştirdiler ve geri dönüşler hiç birinde olmadı. 2. alışverişimin içerisinde olan gardırop kapaklarımın iadesi için Bayrampaşa mağazasına gidip başvuru yaptım. Kapakların açıkta olduğunu yani kolisi açıldığı için para iadesi yapamayacaklarını ancak hediye kartına para yükleyeceklerini söylediler ve bende bunun üzerine evden İkea mağazasına geri nakliyesi için ödeme yaptım.

Eve yönlendirdikleri ekip ise gardırop kapakları kolisinde olmadığı için alamayacağını koliler için daha öncesinde ödeme yapmam gerektiğini söylediler. Tekrar İkea Bayrampaşa mağazası ile görüşmemde onlara zaten kolilerinin olmadığını ama beni bu konuda bilgilendirip ayrıca ödeme yapmam gerektiğini söylemediklerini ilettim. İkea yetkililerinin teyitiyle nakliye ekibi gardırop kapaklarını ambalajsız almıştır ve herhangi bir hasardan sorumlunun İkea’ya ait olduğuna dair belge imzaladım. Nakliye sağlanmasına rağmen daha bir geri dönüş alamadım. Normal şartlar altında nakliyeden 1 gün sonra İkea tarafından aranıp mağazaya hediye kartı teslimi için çağrılmam gerekiyordu. Ayrıca iade edilen dolap kapakları menteşeleri ve kulpları için montaj ücreti ödemiştim.

Montajı yapılmadığı için bu ücretin geri ödenmesini talep ediyorum. Son olarak da değişen koltuk parçasının montajı için gelecekleri tarihi yanlış bir şekilde mesaj attılar. Müşteri hizmetlerini geri arayıp neden değişiklik oldu diye sormasaydım bugün olduğunu öğrenemeyecektim dolayısıyla evde değildim ve montajım yapılmadan gitti. Tüm bu konular hakkında İkea hakkında şikayetçi olacağım. Tüketici Hakları ve diğer gerekli kurumlara bildirimden sonra göreceğiz bakalım.

Ben hayatımda bu kadar memnun olmadığım bir firma daha görmedim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

IKEA Logo IKEA 09 Eylül 2019 17:11

Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Sorularınız için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA Türkiye Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler