15 Mart
Yorum Yap
#11718663

İkea Kargosu Gelmiyor!

Bayrampaşa İkea'dan alışveriş yapıp mağaza içindeki kargoya verdim. Üstüne basa basa gün içinde evde olmadığımı saat 5'den sonra getirmelerini rica ettim. Hatta acil değil gerekirse geç getirsinler veya fark ödeyeyim randevulu kargo olsun dedim. Görevli çocuk ilgili gibi görünüyordum kibardı da ama artık aşamada kopukluk olduysa inadına yapar gibi 11.00-12.00 diye mesaj atmışlar! Mesaj İngilizce bu arada İngilizce bilmeyenler nasıl anlıyorlar çok merak ettim. Ne bir telefon numarası ne mail adresi sadece İngilizce mesaj! Neyse kargocu aradı 'yerinizde misiniz? ' diye. 'Tabi ki değilim' dedim. 'Beşten sonra gelecektiniz ısrarla söyledim' lafı ağzıma tıkadı beni dinlemedi bile şirketle konuşup dönüş yapacağını söyledi. 3 gündür dönecek! Beni aradığı numaradan arıyorum kesinlikle açmıyor. İkea 30 TL kargo ücretini iki kere almak için bu numaraları yapıyorsa gerçekten de ucuz bir şirketmiş. Parasını ödediğim ürünlerim nerede bilmiyorum şu an, arayan soran da yok nasılsa parasını aldılar. Hemen bu içeriğin altına otomatik mesajı yapıştıracaklar diğerlerine yaptıkları gibi.


Ben de parasını verdiğim ürünlerimin peşine düşüp firmadan dileneceğim. İkea'dan zaten yüksek bir beklentimiz yok sözüm ona 'ucuz' mobilya, Self Servis sistem ama kargonun da self servisi mi olurmuş? Olmadı Taksiyle getirelim eve bir o kadar da İkea'ya ödeyelim. İlk açıldığında kargo şirketi görevlileri vardı bir dövmedikleri kalıyordu o derece kabaydılar. Şimdi de görevliler kibar ama kargo hizmeti yok! Türkiye pazarına gireli kaç yıl oldu bir kargo sorununu halledemediler. Zaten o kadar burnu büyük bir şirket ki müşteri memnuniyeti falan umurunda değil, sanırsın a Plus müşteriye hizmet veriyor da avamla muhatap olmuyor.

İlkay İlkay 1.380 Okunma 1 Yorum Yap

Cevaplar

  • İkea Temsilcisi15 Mart

    Değerli Müşterimiz, Talebiniz ilgili birimimize iletilmiştir, en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. Sorularınız için 444 4 532 numaralı telefondan IKEA Türkiye Çağrı Merkezine ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, IKEA Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları