07 Kasım 2017
Yorum Yap
#9765495

İkea Kampanya Kandırmacası İle Mağdur Edildim!

İkea kampanya aldatmacası,1000 TL'lik alışverişe 100 TL hediye çeki olan kampanyadan faydalanmak istedik. 14 ekim'de yaptığımız alışveriş sırasında kasadaki personele hediye çekinin aile kartına mı yüklendiğini sorduğumuzda, zaten kartın amacının bu olduğu söylendi. Bu hediye çekini kullanmak istediğimizde hediye çeklerini müşteri hizmetlerinden almış olmamız gerektiği, bu süreyi de geçirdiğimiz için kampanyadan yararlanamayacağımızı öğrendik. Back ofis ve telefonla olan şikayetler sonunda; önce kesinlikle sürekli anons yapıldığı ve kasadaki personelin bilgilendirdiği söylendi. İkisinin de olmadığı ve personelin kasada yanlış bilgi bilgilendirdiğini söylediğimizde; bizim için yapabilecekleri bir şey olmadığı ancak personel hakkında işlem başlatılacağı söylendi. Cevap olarak ellerinden bir tek bunun mu geldiğini sordum, çözüm yok biz mağdur olmuşuz bir de personeli mi mağdur edeceksiniz dedim.

Deniz 800 Okunma

Cevaplar

  • Deniz13 Kasım 2017

    Doktorum, mesleğimi yaptığım sürece hastalarım için elimden geleni yaptım, hep şartlarımı zorladım. Maalesef sosyal hayatta böyle ilişkilerle karşılaşınca uyum zorluğu yaşıyorum, insanların/firmaların ellerinde avukatlarına yazdırdıkları iki satırlık "bütün sorumluluk müşteriye aittir. " gibi cümlelerle olayların içinden çıkmaları, bu kadar vurdumduymaz olabilmeleri. Anlamaya çalışıyorum ama gerçekten anlayamıyorum. Bütün olay ciro kar vs. Demek ki "müşteri için" yapılan kampanyada bile karlı çıkmak en önemlisi, ilgili idari personele konan hedef de bu. Demek ki IKEA için Müşteri memnuniyeti son değil en en en son planda olan bir konu.!

  • İkea Temsilcisi07 Kasım 2017

    Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz kayıt altına alınmış olup, çözüm süreciniz başlatılmıştır. Takibi için 09:00 – 22:00 saatleri arasında 444 4 532 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. IKEA Müşteri Hizmetleri

  • Deniz07 Kasım 2017

    Le bir hareketin benim için anlamsız olduğunu, personelin yorgun olabileceğini bunun çözüm veya müşteri memnuniyetinden öte iki tarafı da mağdur etmekten başka bir işe yaramayacağını belirttim. Yetkililerine danışacaklarını ve geri dönüş yapılacağı söylendi. Dönüş yapıldı. Eren Bey in cevabı personellerinin eğitildiği ve de böyle bir yanlış bilgilendirme olamayacağı yönündeydi. Kasa önlerinde mağduriyet olmaması için ayrıntılı bilgilerin yazıldığı ve de İkea nın herhangi bi sorumluluğu olmadığı yönündeydi. 1) cumartesi 21:30 personeliniz yorgun olabilir ve ben hediye çeki ile ilgili sorumda kasadaki personelin cevabına güvenmekle hatalıyım? 2) ayrıca eşim ve babası kasada personelin amacımız olan hediye çeki ile ilgili bilgilendirmesini yanlış anlamışlar ama onlar asla hata yapmazlar? 3) evet müşteri olarak bitmeyen o kuyruk ve sıkışıklıkta durup personel bilgilendirmesine rağmen şartları okumalıydım!

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler