sta-3-hoverOrtalama Çözüm

İkea Bayrampaşa Nakliye Sorunu!

Aysenaz Aysenaz03 Ekim 2018 13:33

İstanbul Bayrampaşa İkea şubesinden aldığım koltuk nakliyesi ile ilgili şikayetim var. Daha büyük bir sorun görmedim, uluslararası büyüklükte özellikle İsveç gibi nezih bir Avrupa ülkesi menşeli bir şirkete hiç yakıştıramadım. Nakliye yapılacak gün nakliye ücreti ödenirken belirtiliyor ancak nakliye yapılacak saat bir gün önceden SMS ile geliyor, öncelikle bu müşteriye nakliye için ücret ödenirken belirtilmiyor. Nakliye günü alırken size verilen fiş çok kritik çünkü üzerinde sipariş numarası yazıyor ancak bunun saklanması gerekli olduğu da kimse tarafından belirtilmiyor, eğer fişiniz yoksa mağazaya tekrar gelmeniz gerektiği söyleniyor.

Ücreti ödenen nakliye için, nakliye günü aranıp belirtilen saat aralığında (yalnızca bir gün önce SMS ile gelen ve sizin "evde olamayacağım" deme hakkınızın olmadığı o saat aralığı) evde olup olmadığınız soruluyor, ve eğer ki evde yoksanız, "bir saat içerisinde olacağım" dediğinizde bile tamam diyerek telefonu yüzünüze kapatıyorlar ve tekrar bu kişiye ulaşamıyorsunuz. İkea'yı aradığınızda ve "nakliyeci beni tekrar arayacağını söyleyip aramadı" dediğinizde ise "belirtilen saatte evde olmadığınız için ikinci kere nakliye ücreti ödemeniz gerekiyor, yoksa ürünlerinizi kendiniz teslim alabilirsiniz" deniyor ve paranız yanıyor. Müşteri ilişkileri hiçbir açıklamayı dinlemiyor ve sizin de nakliyeci ile aranızda geçen telefon görüşmesini kanıtlama ihtimaliniz yok. Bu durumda siz ödediğiniz ücretle kalmış oluyorsunuz, tek yapabileceğiniz telefonunu, adın, iletişim bilgilerini bilmediğiniz bir nakliyeci aracı'nın size tekrar ulaşıp aramasını ummak.

Bu kadarıyla kalsa keşke, 2. nakliye ücretini ödedikten sonra ise tekrar yeniden belirlenen nakliye günü sizi bir nakliyeci arıyor ve belirtilen saatten tam 3 saat önce evde olup olmadığınız soruyor, doğal olarak "bize SMS ile gelen saatlerde evde olacağız ancak su an çalışıyorum" diyorsunuz. Karşılığında gelen ilkel cevap: "peki komşunuzda falan anahtarınız yok mu? Yetişemeyecek müşteriler öyle yapıyor". Ben artık daha ne yazayım, 3 saat önce müsait olmadığım için nakliye beni bir kez daha aramayıp ben İkea'ya ulaştığımda, hiçbir kanıtım olmadığı için 3. kez nakliye ücreti ödemeniz lazım diyebilirler bana. Ben bu kadar profesyonel olmayan, müşteriden para almaya çalışan, bu kadar anlayışsız bir işletme süreci görmedim, yaşamadım. İkea'ya güvendik, parayla rezil olmak bu demek olsa gerek.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

IKEA Logo IKEA 03 Ekim 2018 14:55

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz kayıt altına alınmış olup, çözüm süreciniz başlatılmıştır. Takibi için 09:00 – 22:00 saatleri arasında 444 4 532 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. IKEA Müşteri Hizmetleri

IKEA Logo IKEA 03 Ekim 2018 14:26

Sayın Müşterimiz, Bildiriminiz kayıt altına alınmış olup, çözüm süreciniz başlatılmıştır. Takibi için 09:00 – 22:00 saatleri arasında 444 4 532 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. IKEA Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler