İkea Bir Yılda Kırılan Yatak!

Murat B. |

İkea' dan aldığım yatak garanti süresinin bitiminden yaklaşık 1 ay sonra kırıldı (metal iskelet). Aynı yatağın 4 ay önce şiltesi çöktü ve eksper tarafından onay verilerek değiştirildi. Yine bu zaman içinde metal iskelet'in tahtalarından biri kırıldı ve bu konuda da eksper ürün hatası raporu verdi ve tahta da değişti. Bu yatak ile ilgili yaşadığım 3. olay;

Uyurken metal iskelet kaynak yerinden kırıldı ve eksper bu konuda da onay verdi ve yatak iskeletinin 10 yıl garanti süresi olduğunu söyledi. Ertesi gün müşteri uzmanı aradı ve pardon dedi. Meğer yatak iskelet garanti süresi de 2 yılmış. Özetle teknik eksperin onay verdiği ürün değişimi/iadesi raporuna müşteri hizmetleri maalesef dedi. Hadi garanti süresi bitti, ki garanti süresi boyunca 2 kere sorun çıkaran bir ürün, zahmet edip onaralım demediler. İkea' dan alacağım başka ürünlerden de vazgeçiyorum ve İkea kartımı çöpe attım.

Etiketler :

Sünger - Yay Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat B.
  05 Mayıs
  04:07

  ıkea nın şatışları belli ki çok iyi beni adam yerine koymadılar. Arayan kişi zahmet edip dediklerimi dinlemedi bile. Tahmin ediyorum benimle konuşurken whatsapp dan yazışıyordu. Dinler gibi yapıp garanti süresi bitti dedi. Bunu ben de biliyorum zaten. Bu ürün garanti süresinde 3 kere sorun çıkardıysa ve bunlar sağlık açısından ciddi sorunlar ise müşteri memnuniyeti adına 3 kuruşluk yatak için müşteriye pardon denilmez. Bundan sonra ıkea da sadece yemek yerim o da yolum düşerse. Bundan daha ağır bir cevaba gerek yok herhalde.

 • 02 Mayıs
  12:45

  • Sayın Yetkili,
  Konuyla ilgili tüketicimiz ile irtibata geçilerek gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,
  IKEA Müşteri Hizmetleri
  444 4 532