24 Nisan 2013

İgdaş Faturalarımı Ödedim Açmıyorlar Gazı!

İgdaş'a olan 2 det faturadan dolayı gazi kestiler. Ben de 2 adet faturamı hemen ödedim. Gazın 48 saat içinde açılacağı belirtiliyor. Evimde hasta kişinin olduğunu belirttiğim halde müşteri temsilcileri yasal olan 48 saati beklemem gerektiğini söylüyorlar. Gazi 12 saat içinde kesebilen ekip 48 saat içinde nasıl açamaz bu konu hakkında şikayetçiyim.


Ayrıca gazi mühürlüyen igdaş personeli taktiği gri kutu şeklindeki mühürü vidalamadan gelişi güzel takmış. Buda İgdaş personellerinin çalışma şekli olsa gerek neden 48 saatte gazın açıldığı belli.

Hakan 183 Okunma

Cevaplar

  • İgdaş Temsilcisi05 Mayıs 2013

    Sayın Köse, İGDAŞ doğal gaz dağıtımı ile uygulamalarını 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun bu kanuna dayanarak yürürlüğe koyduğu mevzuat hükümleri doğrultusunda yürütmektedir. Fatura bedelinin zamanında ödenmemesi nedeniyle doğalgazı kesilen müşteri, ödemediği fatura bedelini, ödeyerek, yeniden doğalgaz verilmesini dağıtım şirketinden talep edebilir.Bu durumda dağıtım şirketi müşterinin talebini 45. madde hükümlerine göre yerine getirir. Doğalgaz Piyasası Müşteri Hizmetleri Mevzuatının 45. Maddesi: Doğalgazı kesilen müşterinin, yükümlülüklerini yerine getirmesi ve dağıtım şirketine başvurusu üzerine,müşteriye iki gün içerisinde yeniden doğalgaz verilir. Abonemizin doğalgazı 22.04.2013 tarihinde kapatılmıştır ve aynı gün ödemeler yapıldıktan sonra tesisat gaz açma programına alınmıştır. Program dahilinde 23.04.2013 tarihinde doğalgaz açılışı yapılmıştır. Saygılarımızla, İGDAŞ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön