21 Mart 2013 #1698169

İgdaş Eski Borçlar Bana Yansıtılıyor!

Kiracısı olduğum evin eski kiracısının igdaşa 500 lira borcu varmış. Ben igdaşa gaz açtırmak için gittiğimde eski borçlardan sorumlu olmadığıma dair imza aldılar. Fakat 1 ay sonra faturama bu borcuda eklemişler. İgdaşa gidip konuyu sorduğumda ev sahibinin borcun eski kiracıya ait olduğunu bildiren bir dilekçe yazması gerektiği söylendi. Bu durumda borç tekrar eski kiracıya yansıtılcakmış.


Fakat ev sahibim bu konuyla ilgilenebilcek durumda değil. Borcun şahsiliği ilkesine tamamen aykırı olan bu durumda illa ki mahkemeyle uğraşmak zorunda bırakılçam. İgdaş yetkililerinin bu konulara önem vermesini bekliyorum.

Burak 313 Okunma

Cevaplar

  • Burak04 Nisan 2013

    500 lira yaklaşık bir değer.İgdaş tahakkuk servisindeki görevlinin söylediği. Evi kiralamadan önceki borçları bana yansıtmışsınız.Üstelik sözleşme yaparken bu konuda eski borçlardan sorumlu olmadığıma dair belge imzalattınız. Ev sahibim bir buçuk hafta önce dilekçeyi verdiğini söylüyor.Ancak hala faturada bir değişiklik olmadı. Umarım en kısa zamanda çözülür.

  • İgdaş Temsilcisi04 Nisan 2013

    Sayın Kocatürk, Tarafınıza tahakkuk eden faturalarda 500 TL'lik faturaya rastlanılmadı... Başkasının adına tahakkuk eden borçtan elbette sorumlu tutulamazsınız. Bir önceki carinin sözleşmesini fehinden sonra tüketim yapılmıştır. Ev sahibinizin bu tüketimi sizin yapmadığınızı belirten yazılı müracaatı gerekmektedir. Saygılarımızla, İGDAŞ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön