19 Şubat 2013

İgdaş Bağlantı Bedeli ve Güvence Bedeli Alınmasına Artık Dur Denilsin!

İgdaş ın 33221930019 tesisat no'lu abonesiyim. İgdaş benden abone bağlantı bedeli 370.00 tl ve güvence bedeli altında 357.00 tl para kesti. Ayrıca faturama yuvarlama, cari hesap, düzeltme ve kdv adı altında farklı tutarlar yansıtılmakta. Ben bu bedelleri ödemek zorunda mıyım, asgari ücret kadar para ödüyoruz bu adalet mi, igdaş bu durumdan haksız kazanç elde etmekte, yıllar sonra abonelikten çıksam ödediğim paraların ne değeri kalacak, sadece igdaş zengin olacak.

Hiçbir Avrupa ülkesinde bu tür keyfi uygulama yaşanmamakta. Artık bu haksız duruma dur denilmesini istiyorum. Vatandaşın sırtından bu yükün kaldırılmasını istiyorum. Ayrıca hakkımı Türkiye Cumhuriyeti Adaletinde arayacağım.

Abdullah 351 Okunma

Cevaplar

  • Abdullah04 Nisan 2013

    Böyle bir hakkaniyet olmaz, hakkımı yasal yoldan arayacağım

  • İgdaş Temsilcisi26 Şubat 2013

    İGDAŞ doğal gaz dağıtımı ile uygulamalarını 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun bu kanuna dayanarak yürürlüğe koyduğu mevzuat hükümleri doğrultusunda yürütmektedir. Güvence bedeli Madde 38- Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla, ön ödemeli sayaç kullanan müşteriler hariç diğer müşterilerden sözleşmenin imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli alabilir. Güvence bedelleri ile bunların hesaplanmasına ilişkin usul ve esaslar, her yıl tarife önerisi ile birlikte dağıtım şirketi tarafından Kuruma önerilir ve Kurul tarafından belirlenir . Müşteri sözleşmesinin sona erdirilmesi durumunda veya mekanik sayacını ön ödemeli sayaç ile değiştiren müşterinin, dağıtım şirketinde bulunan güvence bedeli, tüm borçların ödenmiş olması kaydıyla, Devlet İstatistik Enstitüsü tarafından açıklanan Tüketici Fiyatları Genel İndeksindeki artış oranına göre güncelleştirilerek, talep tarihinden itibaren müşteriye iade edilir. Müşteri sözleşmesinin sona ermesi Madde 46- Sözleşmesini sona erdirmek isteyen müşterinin veya müşteri nam ve hesabına yetkili temsilcisinin dağıtım şirketine başvurusu üzerine, en geç üç gün içinde müşterinin kapama vanası mühürlenir ve doğal gazı kullanıma kapatılır. Müşteri sayacının kapama anındaki son ölçüm değeri bir tutanakla tespit edilir, bu değer üzerinden tahakkuk işlemi yapılarak müşteri hesabı tasfiye edilir. Müşterinin alacağı varsa, doğal gazın kullanıma kapatılmasını müteakip en geç on gün içinde müşteriye ödenerek, sözleşmesi sona erdirilir. Hesap tasfiyesinden sonra beş yıl içinde geri alınmayan müşteri alacakları dağıtım şirketi tarafından irat kaydedilmek üzere Hazineye aktarılır

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön